wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo

Podejmij wyzwanie! Zrób minimum 6 tysięcy kroków dziennie! Wygraj zdrowie i 30 tys. zł dla Wrocławia

Im więcej wrocławian dołączy do akcji, tym większe szanse na wygraną w konkursie. Zdjęcie z IV mistrzostwa Wrocławia w nordic walking fot. archiwum UM Wrocław

Wrocław w wyzwaniu Healthy Cities Grupy Lux Med. Wyzwanie? Zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej i regularnego robienia co najmniej 6 tysięcy kroków dziennie. Wrocław znalazł się w gronie 66 miast zaproszonych do udziału w tej akcji. Sprawdź, jak wziąć udział.

6 tysięcy kroków do dobrej kondycji

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zrobienie 6 tysięcy kroków dziennie to minimum zapewniające dobrą kondycję zdrowotną. Dlatego celem akcji Healthy Cities jest zmobilizowanie jak największej ilości osób do aktywności fizycznej i regularnego robienia jak największej liczby kroków dziennie. Wszystkie będą zliczane w bezpłatnej aplikacji.

Wyzwanie Healthy Cities Grupy Lux Med. Gdzie pobrać aplikację?

Wyzwanie trwa od 1 do 30 czerwca 2022 i jest prowadzone w 66 miastach w całej Polsce.

Przez cały miesiąc liczba kroków każdego zarejestrowanego w aplikacji mieszkańca będzie sumowana, a wynik na bieżąco aktualizowany w rankingu miast, również dostępnym w aplikacji. Kroki będą liczone do północy 1 lipca 2022 r.

Aplikacja jest dostępna od 30 maja w:

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 10 lipca na stronie internetowej Lux Med.

Healthy Cities Grupy Lux Med. Do wygrania 30 tysięcy złotych

Nagrodą za trzy pierwsze miejsca w rankingu miast będą kwoty pieniężne: 30 tys. zł za pierwsze miejsce, 20 tys. za drugie i 10 tys. za trzecie lokatę.

Zwycięskie miasta będą mogły je przeznaczyć na promocję zdrowego stylu życia, ekologię lub ochronę środowiska.