wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Śląsk Wrocław prowadzi zajęcia z piłki ręcznej dla najmłodszych
W programie Handball Kids udział bierze około 100 dzieci fot. WKS Śląsk Wrocław
W programie Handball Kids udział bierze około 100 dzieci

Handball Kids to zajęcia z piłki ręcznej dla dzieci. Program realizowany jest od jesieni 2020 roku w ramach projektu Śląsk Wrocław Handball Akademia. Treningi pod okiem wykwalifikowanej kadry to dla najmłodszych doskonała okazja, aby rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Reklama

Celem projektu Śląsk Wrocław Handball Akademia jest stworzenie możliwie najlepszych warunków do szkolenia przyszłych piłkarek i piłkarzy ręcznych. Handball Kids to pierwszy krok dla zainteresowanych tą dyscypliną sportu. Program dedykowany jest dzieciom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze „szczypiorniakiem”. Zajęcia służą zapoznaniu ich z podstawami piłki ręcznej, zainteresowaniu nią poprzez zabawę i rozwijaniu pasji.

Zależy nam na tym, żeby dzieci dobrze się czuły i czerpały z zajęć dużo radości. Pod skrzydłami programu Handball Kids szkolimy około 100 dzieci w różnym wieku - od przedszkola do 4. klasy szkoły podstawowej.
mówi Grzegorz Pieczarka, koordynator programu

Z myślą o Śląsku i piłce ręcznej

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają godzinę. Treningi prowadzi zespół z odpowiednimi kwalifikacjami, a głównym trenerem jest Łukasz Palica, który sprawuje pieczę nad programem sportowym i prawidłowym rozwojem najmłodszych piłkarzy ręcznych.

Większość zajęć odbywa się w Szkole Podstawowej nr 46 przy ul. Ścinawskiej 21. Zawodnicy mogą również liczyć na treningi w Hali Orbita, przy okazji meczów pierwszej drużyny Śląska Wrocław.

Częstotliwość treningów może się zwiększyć na kolejnym etapie przygody z piłką ręczną, bowiem przyszli zawodnicy mogą rozwijać swoją pasję w klasach sportowych. Nie jest to jednak warunek konieczny – treningi dla członków Akademii prowadzone są również po lekcjach. Łącznie Śląsk Wrocław Handball Akademia to obecnie około 150 młodych szczypiornistów.

Zarówno program Handball Kids, jak i cały projekt Akademii to inicjatywa, która ma na celu nie tylko troskę o przyszłość Śląska, ale całej dyscypliny. Wszystkie inicjatywy zazębiają się. Nasi najstarsi zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym prowadzą lekcje pokazowe w szkołach, a najmłodsi mają możliwość trenowania w hali Orbita.
przyznaje Grzegorz Pieczarka

Dołączyć można każdego dnia

W zajęciach może uczestniczyć każdy, a rekrutacja trwa cały czas. Na starcie rodzic otrzymuje komplet informacji nt. harmonogramu treningów, zaproszenia na mecze pierwszego zespołu Śląska czy pobocznych projektach, jak choćby sportowe półkolonie. Miesięczna składka za udział w programie wynosi 50 zł. Szczegółowych informacji udziela Grzegorz Pieczarka pod numerem: 606 824 777. Koordynator programu nie ma wątpliwości, że „szczypiorniakiem” warto się zainteresować.

Dyscyplina ta bardzo kompleksowo wpływa na młody organizm. Oprócz rozwoju fizycznego jest również aspekt emocjonalny. Piłka ręczna jest sportem zespołowym, który zapewnia zrównoważony rozwój psychofizyczny. Jeżeli zatem rodzice szukają dla swojego dziecka dyscypliny sportu, która łączy w sobie tak wiele pozytywnych elementów kształtowania młodego człowieka, to piłka ręczna jest znakomitym wyborem.
kończy Grzegorz Pieczarka

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl