Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. Pogoda we Wrocławiu. IMGW ostrzega

Gwałtowne burze i grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMiGW) ostrzega przed groźnymi zjawiskami pogodowymi.

Dzisiaj popołudniu i wieczorem będą nam towarzyszyć ulewne deszcze i silny wiatr do 80 kilometrów na godzinę oraz grad. We wschodnich i południowowschodnich powiatach województwa dolnośląskiego może wiać nawet do 100 kilometrów
Ewa Łapińska, synoptyk dyżurny IMGW.

Już wczoraj wieczorem wydano alert 2 stopnia dotyczący wysokich temperatur. Dzisiaj kolejny. Temperatura nie powinna przekroczyć 30 stopni Celsjusza – w cieniu, jednak możemy się spodziewać niebezpiecznych warunków atmosferycznych. W czwartek lekkie ochłodzenie, a temperatura od 24 do 26 stopni Celsjusza.

Kolejne alerty pogodowe

Piątek ma być także upalny z temperaturami powyżej 30 st. C. Mogą też wystąpić przelotne burze. Najcieplej będzie popołudniu od godz. 13 do 16. Później temperatura powinna stopniowo spadać.

Jak przetrwać upały?

Najbardziej narażeni na upały są seniorzy i dzieci. Koniecznie trzeba pamiętać aby dużo pić i najlepiej nie wychodzić w południe z domu.

Musimy pamiętać o naszych pupilach, które tak samo jak my mogą źle znosić upały. Zobacz, jak dbać swoje zwierzę.

Tekst: Zuzanna Szarczyńska