wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

GUS: Europejskie Ankietowe Badanie Zdrowia EHIS – 16.09-16.12.2019 r.

Od 16 września do 16 grudnia 2019 r. w wylosowanych mieszkaniach na terenie całego kraju Główny Urząd Statystyczny prowadzi badanie reprezentacyjne, dotyczące oceny obecnej sytuacji zdrowotnej polskiego społeczeństwa i jej uwarunkowań.

Reklama

W związku z popularyzacją dobrowolnych badań ankietowych wśród respondentów, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia chce zachęcić do udziału w badaniach realizowanych przez GUS i urzędy statystyczne i udostępnia informację o realizowanym Europejskim Ankietowym Badaniu Zdrowia na temat zdrowia mieszkańców kraju w powiązaniu z charakterystyką demograficzno-społeczną, sytuacją zawodową i miejscem zamieszkania.

Zebrane informacje są wykorzystywane na potrzeby statystyki w dziedzinie zdrowia oraz tworzenia polityki zdrowotnej na poziomie krajowym i europejskim.

Cykliczny sondaż

Badanie prowadzone jest w cyklu co 5 lat, w którym objętych jest ok. 24 tysięcy gospodarstw domowych w kraju, i dostarcza kompleksową wiedzę o sytuacji zdrowotnej mieszkańców Polski na podstawie subiektywnych ocen respondentów, które potem analizowane są na tle innych krajów Unii Europejskiej.

W badaniu padają pytania o:

  • skład osobowy gospodarstwa domowego
  • stan zdrowia, problemy zdrowotne, chorobowość
  • wypadki i urazy, zdrowie psychiczne
  • korzystanie z opieki zdrowotnej
  • korzystanie z profilaktyki zdrowotnej
  • determinanty zdrowia – aktywność fizyczna, nawyki żywieniowe, styl życia

Jak przebiega badanie

Badanie polega na zebraniu informacji przez ankietera w czasie rozmowy z respondentem, w wylosowanym mieszkaniu. Wywiad ankietowy zostanie przeprowadzony przez ankietera statystycznego, posiadającego legitymację wydaną przez Urząd Statystyczny we Wrocławiu.

Tożsamość ankietera można zweryfikować, dzwoniąc pod nr Infolinii Statystycznej – tel. 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub do Urzędu Statystycznego we Wrocławiu – tel. 71 3716 333, 71 3716 389.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama