wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Grają w gry. Trwa Gratislavia, czyli Festiwal Gier Planszowych na Politechnice Wrocławskiej (ZDJĘCIA)

Setki wielbicieli gier planszowych bierze udział we Wrocławskim Festiwalu Gier Planszowych na Politechnice Wrocławskiej. – To towarzyska rozrywka dla osób w każdym wieku – przekonują wydawcy gier planszowych. Impreza potrwa do niedzieli.

Reklama

Kilkaset osób wypełniło olbrzymią salę w Strefie Kultury Studenckiej w kampusie Politechniki Wrocławskiej. Przy stolikach rozgrywki prowadzili dorośli, drużyny czysto męskie i mieszane, na Gratislavię przyszło sporo rodzin, dostrzec można osoby bardzo dojrzałe i wielu nastolatków.

Ludzie wybierają gry planszowe, bo przy tej okazji można się spotkać na żywo, zabawić, to rozrywka społeczna. Rynek gier planszowych w Polsce dynamicznie się rozwija. Potęgami w tej branży są Niemcy, Francja i Włochy, lecz Polacy nie mają się czego wstydzić. Chętnie kupują, szukają nowości
Marek Mydel z wydawnictwa Galakta

W Polsce powstają oryginalne gry, wydawnictwa nad Wisłą sprowadzają planszowe przeboje zza granicy. Lub współpracują z renomowanymi markami z Zachodu. Np. „The Shadow Planet” to wspólna propozycja Galakty i włoskiego wydawnictwa.

Kultowy Festiwal Gier Planszowych w SKS

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych został stworzony przez nieformalną grupę miłośników planszówek w 2008 r. Było to pierwsze takie wydarzenie na Dolnym Śląsku, a drugie w Polsce.

Galeria zdjęć

Od 2011 roku grupa działa już jako Stowarzyszenie Klub Koloseum, a od 2016 r. festiwal organizowany jest we współpracy ze Strefą Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej.

Gratislavia potrwa do niedzieli, 22 października.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl