wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Fundusz Czasu Wolnego – wakacyjne wydarzenia na osiedlach

Do 30 września 2018 r. na 27 wrocławskich osiedlach zaplanowano letnie wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne, które są finansowane z Funduszu Czasu Wolnego. Poniżej prezentujemy niektóre z imprez i zachęcamy przedstawicieli rad osiedla do przesyłania nam szczegółowych informacji o pozostałych wydarzeniach.

Reklama

Do Funduszu Czasu Wolnego zgłoszono 23 wnioski, z czego 19 to wnioski indywidualne, a cztery to wspólne inicjatywy kilku samorządów osiedlowych. Ogólna kwota dofinansowania to prawie 235 tysięcy złotych na wydarzenia osiedlowe, realizowane już od czerwca do końca września 2018 r.

Wydarzenia na osiedlach

Spływ kajakowy Widawą i letnie kino plenerowe na Sołtysowicach

Eventy / Piknik / Dla wszystkich
Termin od 22 lipca 2018 do 23 września 2018

Miejsce Stadion Sportowy Sołtysowice

Zobacz

Krossfit Kids na Brochowie – zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe / W plenerze / Dla dzieci
Termin 22 lipca 2018 od 15:00 do 17:00

Miejsce Orlik Brochów. Młodzieżowe Centrum Sportu

Zobacz

Harcowanie na polanie - warsztaty taneczne

Eventy / Piknik / Dla wszystkich
Termin od 15 lipca 2018 do 23 września 2018

Miejsce Polana Karłowicka

Zobacz

Wieczorna potańcówka w parku przy ul. Sztabowej

Eventy / Widowisko / Dla wszystkich
Termin 29 lipca 2018 18:00

Miejsce Park przy ul. Sztabowej 62-66

Zobacz

Gramy w Tarnogaj – lokalna gra terenowa

Eventy / Dla wszystkich
Termin 12 sierpnia 2018 14:00

Miejsce Tarnogaj

Zobacz

Pełna lista organizowanych wydarzeń dostępna tutaj.

Mieszkańcy kilkunastu osiedli mogą już korzystać z atrakcji w ramach rozpoczętych w czerwcu wydarzeń. Na Polanie Karłowickiej odbywają się warsztaty taneczne zorganizowane przez Radę Osiedla Karłowice-Różanka, RO Przedmieście Świdnickie i RO Stare Miasto zapraszają na pikniki ekologiczne, a samorządy osiedli Grabiszyn-Grabiszynek oraz Oporów zaproponowały już pierwsze odsłony wspólnych działań dla mieszkańców, w tym np. zawody rolkarskie, Dzień Parku Grabiszyńskiego czy też Słowiański Piknik na Polanie Profesorów na Oporowie.

Niebawem do realizacji swoich projektów przystąpią kolejne samorządy, oferując mieszkańcom m.in. spływy kajakowe i rajdy rowerowe (Polanowice-Poświętne-Ligota wespół z Sołtysowicami) czy potańcówkę osiedlową (Powstańców Śląskich). Atrakcji nie zabraknie również na osiedlach Osobowice-Rędzin, gdzie Osobowickie Lato trwa od 23 czerwca, czy Strachocin-Swojczyce-Wojnów, których radni zapraszają na cykl pikników plenerowych we współpracy m.in. z Fundacją Brata Alberta.

Poza tym Rada Osiedla Borek zaprasza na wystawę o przeszłości osiedla, a mieszkańców Maślic, Osobowic i Rędzina, Ołbina, Muchoboru Małego, Strachocina, Swojczyc oraz Wojnowa, Widawy i Pawłowic czekają letnie festyny z atrakcjami. Pracze Odrzańskie zapraszają na festyn rodzinny z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i 90. rocznicy przyłączenia osiedla do Wrocławia. Na grę miejską zaprasza także Nadodrze, piknik „Kmicicowa kompanija” zorganizuje Rada Osiedla Żerniki, a cykl imprez przybliżających mieszkańcom wiedzę historyczną ma w swoich planach Rada Osiedla Powstańców Śląskich.

Fundusz Czasu Wolnego

Fundusz Czasu Wolnego pojawił się w tym roku po raz pierwszy – jako propozycja realizacji przez samorządy osiedli dodatkowych działań dla mieszkańców podczas wakacji. Źródłem finansowania inicjatyw są środki z budżetu miasta. Zadania realizowane są przy współpracy z organizacjami społecznymi działającymi na osiedlach, stowarzyszeniami, fundacjami, klubami sportowymi, a także placówkami edukacyjnymi.

– Motywem przewodnim inicjatyw pozostaje hasło „Zamknięte sklepy, otwarte miasto”, a organizowane przez osiedla wydarzenia o charakterze rekreacyjnym, kulturalnym czy sportowym mają zachęcić mieszkańców do wykorzystania w szczególności niedziel wolnych od handlu na aktywne spędzanie czasu w rodzinnej i sąsiedzkiej atmosferze – wyjaśnia Kamil Ziętek z Biura Współpracy z Osiedlami Wrocławia w WCRS.

Informacje o osiedlowych wydarzeniach (plus plakat imprezy lub grafikę) organizowanych ze środków funduszu można zgłaszać w specjalnym formularzu lub przesłać na adres: [email protected]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama