wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Fundacja „Potrafię Pomóc” szuka artysty, który stworzy wyjątkowy mural

Artysta będzie musiał przygotować koncepcję, zaprojektować i zrealizować mural na zewnętrznej ścianie budynku przy ul. Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu. Do zagospodarowania jest elewacja o wysokości prawie 18 i szerokości niemal 15 metrów! Jeśli pogoda pozwoli, mural mógłby powstać jeszcze jesienią 2021. Zainteresowani artyści mogą się zgłaszać za pośrednictwem adresu mailowego [email protected] , wysyłając mail zatytułowany „Mural”.

Reklama

Malowidło/graffiti będzie witać pacjentów Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego, podopiecznych Fundacji „Potrafię Pomóc”, dzieci i młodzież z Ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego dla Wyjątkowych Dzieci oraz gości Mieszkania Opieki Wytchnieniowej.

– Nie chcemy artystom narzucać tematyki. Idealnie byłoby jednak, gdyby mural miał wymiar społeczny, a jego przekaz był spójny z działalnością Fundacji – wyjaśnia Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Na drugim piętrze budynku przy ulicy Horbaczewskiego znajduje się główna siedziba Fundacji „Potrafię Pomóc”. Organizacja działa od 2008 roku, na różne sposoby wspierając dzieci, młodzież i osoby dorosłe zniepełnosprawnościami i z chorobami rzadkimi. W tej chwili ze wsparcia korzysta 700 podopiecznych. Na pierwszym piętrze ulokowane jest prowadzone przez Fundację Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego.

W Centrum pięćdziesięciu specjalistów – lekarzy i terapeutów – kompleksowo wspiera pacjentów z chorobami rzadkimi, z niepełnosprawnościami, ale też pełnosprawnych z zaburzeniami koncentracji, pamięci, dzieci z trudnościami w uczeniu się i ich rodziny. W Centrum działa też Instytut Dostępności oraz gabinet ginekologiczny dla kobiet i dziewczynek z niepełnosprawnościami. W planach jest otwarcie gabinetu stomatologicznego dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na parterze mieści się natomiast Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej, które mieszkańcom Wrocławia oferuje tygodniową lub dwutygodniową przerwę wytchnieniową. Specjalistyczna kadra zajmuje się całodobowo dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami oraz potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Na parterze działa też powołany z inicjatywy Fundacji Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci z Terapeutycznym Punktem Przedszkolnym dla Wyjątkowych Dzieci.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama