wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Fundacja Kalejdoskop Kultur ogłasza zbiórkę
Kliknij, aby powiększyć
Zdjęcia dokumentujące szkody spowodowane włamaniem do siedziby Fundacji Kalejdoskop Kultur. Po lewej - drzwi wejściowe, po prawej - wyłamana szafka zamykana na klucz. W kółeczku włamywacz/zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com) fot. Fundacja Kalejdoskop Kultur
Zdjęcia dokumentujące szkody spowodowane włamaniem do siedziby Fundacji Kalejdoskop Kultur. Po lewej - drzwi wejściowe, po prawej - wyłamana szafka zamykana na klucz. W kółeczku włamywacz/zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)

Pierwszy raz złodzieje włamali się do siedziby Fundacji Kalejdoskop Kultur przy ulicy Ruskiej 46a na początku kwietnia. Drugi raz – w nocy z 11 na 12 maja. Łącznie szkody opiewają na około 10 tysięcy złotych, ale Fundacja nie może pokryć ich z grantów. Ratunkiem jest zbiórka.

Reklama

– Jesteśmy tu już kilka lat. I jak dotąd było spokojnie. Czuliśmy się tu bezpiecznie – mówi Małgorzata Chilkiewicz, wiceprezeska Fundacji Kalejdoskop Kultur.

Organizacja zajmuje się wsparciem psychologicznym dla emigrantów oraz organizowaniem pomocy humanitarnej i rozwojowej.

Miesiąc w miesiąc włamanie

Złodzieje pierwszy raz włamali się do siedziby Fundacji Kalejdoskop Kultur 4 kwietnia. Zabrali telefony komórkowe, komputer i kamerkę internetową. To urządzenia, które wykorzystywane są do zdalnych konsultacji psychologicznych.

Złodzieje ukradli też kije do nordic walking. Łącznie ze zniszczonymi drzwiami wyrządzono straty na około 5 tysięcy złotych.

Kolejna kradzież miała miejsce w nocy z 11 na 12 maja. Złodzieje wyważyli naprawione drzwi i włamali się do szafy zamykanej na klucz. Co ukradli? Zestaw 20 kijów do nordic walking, rzutnik i telefony.

Fundacja działa, ale z trudnościami

Ponieważ złodzieje ukradli telefony, Fundacja nie może prowadzić telefonicznego wsparcia psychologicznego. Tygodniowo korzysta z niej mniej więcej 40 osób. Zajęcia nordic walking dla 17 seniorów będą prowadzone zaś bez kijów…

Sprawców włamań szuka policja, a Fundacja jutro (14 maja) spotka się z zarządcą budynku, Zarządem Zasobu Komunalnego, w sprawie wymiany drzwi i zapewnienia lepszego zabezpieczenia siedziby.

Zbiórka na bieżącą działalność

Problemem jest jednak brak sprzętu koniecznego do prowadzenia statutowych działań.

Nie mamy już środków, które moglibyśmy przeznaczyć na odkupienie skradzionego sprzętu.
Małgorzata Chilkiewicz

– Na nasz budżet składają się środki z dotacji, których nie możemy wydawać na zakup skradzionych przedmiotów – dodaje wiceprezeska Fundacji Kalejdoskop Kultur.

Aby móc działać, Fundacja rozpoczęła zbiórkę przez stronę www.pomagam.pl

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl