4. W najbliższy weekend Finał Pucharu w skokach przez przeszkody na Partynicach
Wstęp na holowe zawody w skokach przez przeszkody jest bezpłatny fot. Wiktor Rzeżuchowski
Wstęp na holowe zawody w skokach przez przeszkody jest bezpłatny

Ponad setka koni przyjedzie w najbliższy weekend 25-26 marca na wrocławskie Partynice, aby rywalizować w halowych zawodach skokowych. Podczas zmagań, jeźdźcy codziennie będą mierzyć się w 10 różnych konkursach, m.in. pod względem wielkości pokonywanych przeszkód, jak i przebiegu trasy.

W najtrudniejszym z nich, rozgrywanym w niedzielę Finale Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego, konie będą miały do pokonania przeszkody o wysokości 130 cm! Organizatorzy przygotowali też atrakcje towarzyszące zawodom: przejażdżki na kucykach dla najmłodszych oraz zwiedzanie stajni połączone z „lekcją o koniu”.

Kto weźmie udział w zawodach?

W każdym dniu zawodów odbędzie się 10 konkursów zróżnicowanych pod względem wielkości skakanych przeszkód i przebiegu trasy.

– Będziemy mogli oglądać konkursy dokładności, konkursy jedno– i dwufazowe, konkursy na czas i na styl jeźdźca. Nie zawsze najważniejsza jest prędkość pokonywania parkuru. W konkursach na styl, konie galopują spokojnie, natomiast w konkursach szybkości ten galop jest o wiele bardziej dynamiczny – tłumaczy Małgorzata Brodziak z WTWK Partynice, organizatorka zawodów.

W zawodach zobaczymy zarówno dzieci na kucykach, jak i młodzież oraz dorosłych, którzy pojadą na dużych koniach. Najważniejszym konkursem będzie rozgrywany w niedzielę Finał Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego. Wystąpią w nim najlepsi zawodnicy, którzy rywalizować będę w konkursie o najwyższej skali trudności.

Przygotowano też atrakcje dla dzieci

Codziennie w godz. 13-15 przy hali jeździeckiej dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżek na kucykach. Natomiast o godz. 14 w sobotę i niedzielę odbędzie się oprowadzanie z przewodnikiem po stajniach rekreacyjnej i sportowej.

Najbliższe zawody skokowe będą ostatnimi w tej części sezonu (kolejne odbędą się we wrześniu). Po zakończeniu sezonu halowego czeka nas miesiąc przerwy i upragniony przez wielu start sezonu wyścigów konnych, który w tym roku zaplanowany jest na 23 kwietnia.