4. Festyn na Olimpijskim: będzie wspólna zumba, konkursy, pokazy i turnieje [PROGRAM]

Już piąty raz Akademia Wychowania Fizycznego organizuje Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”. W sobotę 20 maja na Stadionie Olimpijskim będzie można wspólnie poćwiczyć, sprawdzić swój stan zdrowia i zobaczyć, jak grają gwiazdy wrocławskiej koszykówki.

Festyn rozpocznie się od godz. 10.00 i potrwa do godz. 14.00. Organizowany jest z myślą o całych rodzinach, dlatego w programie przewidziano gry i konkursy dla najmłodszych oraz atrakcje dla starszych, seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

Organizatorzy przygotowali kilka stref. Najważniejszym wydarzeniem w strefie rywalizacji będzie mecz towarzyski między studentów AWF-u z gwiazdami wrocławskiej koszykówki: Maciejem Zielińskim, Dominikiem Tomczykiem, Mirosławem Łopatką, Radosławem Hyżym oraz Kamilem Chanasem. W ramach festynu odbędą się też turnieje innych dyscyplin sportowych: piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki i badmintona.

W strefie wiedzy każdy będzie mógł sprawdzić motorykę swojego ciała i dowiedzieć się, jak przygotowane jest ono do wysiłku sportowego. Będą obecni też członkowie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Ratownictwa Wodnego i Wojska Obrony Terytorialnej.

Wszystkie aktywności odbędą się na Stadionie Olimpijskim przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 lub w najbliższej okolicy. Punkty oznaczone są na mapie festynu:

Powiększ obraz: <p>Mapa atrakcji podczas Festynu Sportowo-Rekreacyjnego &bdquo;Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław&rdquo;</p> Materiały prasowe Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Mapa atrakcji podczas Festynu Sportowo-Rekreacyjnego „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”

Szczegółowy program festynu

• Trybuna główna budynek P-5

10.00 – otwarcie Festynu

10.15 – zumba dla wszystkich uczestników na rozgrzewkę cz. I

• Scena i okolice

10.00 – 13.45 – prezentacje sekcji KS AZS-AWF Wrocław, dyscyplin sportowych i naszych partnerów

10.15 – 13.45 – skimboarding – ślizg na desce na specjalnie przygotowanym torze wodnym

10.30 – spotkanie z Olimpijczykami

12.30 – 12.45 – finał konkursu wiedzy o sporcie „Słowo Sportowe”