wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Taki był Festiwal Wody w MPWiK

Prezydent Jacek Sutryk rozmawia o ekologii z wokalistką Reni Jusis

Do północy na Grobli (na terenach MPWiK przy Hydropolis) trwa I Festiwal Wody. Można przyjść z dziećmi, ochłodzić się, napić lemoniady przyrządzonej z wrocławskiej kranówki, wymienić plastikowe opakowania na specjalny pojemnik na wodę. O 15.00 na festiwalu prezydent Wrocławia Jacek Sutryk rozmawiał z Reni Jusis i Pascalem Brodnickim m.in. o tym, jak nie marnować wody.

Reklama

Festiwal z atrakcjami

Festiwal odbywa się na terenach Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na Grobli 14/16. Do północy jeszcze sporo czasu, a atrakcji co nie miara. Można przyjść na koncert Reni Jusis (o 20.00), gotować z Pascalem Brodnickim (do 18.00), wziąć udział w Silent Disco (od 22.00 do północy). 

Festiwal Wody we Wrocławiu

Eventy / W plenerze / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin 29 czerwca 2019 od 14:00 do 23:59

Miejsce MPWIk

Zobacz

Przez cały czas dostępne są park naukowy dla dzieci, gdzie mogą zobaczyć m.in. czym jest kołyska Newtona, czy z zabawy na dmuchanych zamkach. Wrocławianie chętnie korzystali z wymiany plastikowych butelek (trzeba było mieć pięć) na specjalne pojemniki na wodę, pili lemoniadę z kranówki, uczyli się, jak nie marnować.

Jak być bardziej eko

Miedzy innymi o zaprzestaniu marnowania, wodzie i ekologii rozmawiali prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, wokalistka Reni Jusis i kucharz Pascal Brodnicki. Prezydent przyznał, że jest fanem wrocławskiej kranówki i dodał, że na imprezach miejskich odchodzi się od plastiku. – Zamiast ze sztucznych kubków korzystamy z tych zrobionych z kukurydzy – podkreślał Jacek Sutryk. Takie kubki otrzymywali np. wszyscy, którzy popijali kranówkę z beczkowozu na I Festiwalu Wody.

Reni Jusis opowiadała o życiu eko-mamy, ekologicznych ubraniach, a Pascal Brodnicki zaznaczał, jak ważne jest bycie świadomym konsumentem.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama