wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Dla dzieci
  4. Festiwal Krasnoludków 2021 [PROGRAM]

Krasnoludki są wśród nas! Nie wierzycie? Przekonacie się już 10-12.09.2021, gdy do Ogrodu Staromiejskiego powróci Festiwal Krasnoludków. Na młodszych i starszych mieszkańców miasta czekają trzy dni atrakcji.  Sprawdźcie program Festiwalu Krasnoludków 2021.

Reklama

Ile krasnali jest we Wrocławiu? Na pewno kilkaset. Ich poszukiwania to nie tylko frajda dla najmłodszych. Na jeden wrześniowy weekend przejmują władzę w mieście. Wtedy Wrocław należy do skrzatów. 

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia festiwalu. Dużo zdjęć

Po ubiegłorocznym festiwalu online, czas na spotkanie w realu. Od 10 do 12 września organizatorzy  Wydział Promocji Miasta i Turystyki – zapraszają na Ogrodu Staromiejskiego przy Wrocławskim Teatrze Lalek.

Piątek, 10 września

Rozpoczynamy w piątek o godzinie 10.00 od tradycyjnego konkursu dekorowania domków krasnalowych dla szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków – zaproszenie dla szkół i przedszkoli

Festiwal Krasnoludków 2021

Eventy / W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty
Termin od 10 września 2021 do 11 września 2021

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Na scenie zobaczymy też koncerty bębniarzy oraz warsztaty naukowe. 

Specer „Krasnale w centrum Wrocławia" 

Spacer „Krasnale w centrum Wrocławia"

W plenerze / Dla dzieci / Spacery i wycieczki
Termin 10 września 2021 17:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Sobota, 11 września

W sobotę już od godziny 11.00 - o każdej pełnej godzinie - pokażemy na scenie festiwalowej premierowe bajki o wrocławskich krasnoludkach. W tym roku trzy krótkie historyjki o ich przygodach przygotowały absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.  

Tego dnia na Festiwalu pojawi się duża strefa cyrkowa, zaprosimy wszystkich chętnych na warsztaty tworzenia krasnalowych ogródków, ozdób z recyklingu czy tworzenia gier planszowych. Spotkamy też na Festiwalu mimów i szczudlarzy, a na najmłodszych czekać będą strefy malowania i rysowania. 

Rodzinna gra miejska „Moda na Krasnale!" to propozycja dla drużyn rodzinnych od 2 do 6 osób. Sugerowany minimalny wiek dzieci biorących udział to 7 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc na grę – udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. 17.00 Zakończenie działań dla dzieci w Ogrodzie Staromiejski. 

Regulamin gry

Poznaj społeczność wrocławskich krasnoludków

Wieczorem od godziny 20.00 organizatorzy zapraszają do Ogrodu nieco starsze krasnale – zaczniemy od show młodego, zdolnego iluzjonisty Bartka Lewandowskiego. Po nim zaś scenę przejmą DJ-e, którzy będą grać muzykę do tańca, ale usłyszymy ją tylko w naszych uszach. Silent Disco, czyli zabawa w ciszy, to już festiwalowa tradycja. Show potrwa do północy. 

Jak powstają wrocławskie krasnale?

Niedziela, 12 września

W niedzielę, ostatniego dnia festiwalu, w Arsenale Miejskim wspólne ognisko i czytanie mitów oraz opowieści. Przy współpracy z Muzeum Miejskim Wrocławia przygotowano specjalne wydarzenie, w którym każdy chętny będzie mógł podzielić się mitem lub opowieścią.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl