4. Dzień Mężczyzn 2024. Kiedy wypada? Historia święta i propozycje prezentów
Sprawdź kiedy jest Dzień Mężczyzn w 2024 roku. https://www.pexels.com/
Sprawdź kiedy jest Dzień Mężczyzn w 2024 roku.

Z okazji zbliżającego się święta panów przypominamy, kiedy obchodzony jest dzień mężczyzn i podpowiadamy jakie prezenty sprawdzą się najlepiej. Poznajcie historie tego święta i sprawdźcie propozycje życzeń.

Kiedy jest dzień mężczyzn w 2024 roku?

Dzień mężczyzn obchodzony jest każdego roku tego samego dnia, czyli 10 marca. Natomiast dzień chłopaka świętujemy 30 września.

Czym się różni dzień chłopaka od dnia mężczyzny?

W Polsce największą popularnością cieszy się dzień chłopaka, jednak jaka sama nazwa wskazuje jest to święto najczęściej obchodzone przez dzieci i nastolatków. Mężczyźni najczęściej świętują 10 marca. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować zarówno dzień chłopaka, jak i dzień mężczyzn.

Dzień Mężczyzn - historia

Historia dnia mężczyzny nie jest jednoznaczna. Istnieje kilka teorii na ten temat, nie wiadomo jednak, która z nich jest najbliższa prawdy. 10 marca Kościół katolicki i prawosławny wspomina 40 Męczenników z Sebasty. Jedna z hipotez głosi, że to właśnie to wydarzenie sprawiło, że tego dnia celebrowane jest święto panów.

Ciekawa jest również geneza obchodzenia Międzynarodowego Dnia Mężczyzn 19 listopada. Data nie jest przypadkowa i ma związek z piłką nożną. Dokładnie 19 listopada 1999 roku reprezentacja Tobago i Trynidadu walczyła w eliminacjach do Mundialu, co było ogromnym wydarzeniem dla skonfliktowanego kraju, jednoczącym jego mieszkańców. Święto panów zostało uchwalone w dużej mierze dzięki Jerome'owi - wykładowcy historii z Teelcusinghowiz University of the West Indies oraz dzięki wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Dzień Mężczyzn 2024. Co kupić na dzień mężczyzny?

Prezenty na dzień mężczyzny nie muszą być nudne i przewidywalne. Zamiast klasycznych upominków można postawić na personalizowane gadżety albo voucher na wymarzoną atrakcję. Wybierając prezenty, warto wziąć pod uwagę zainteresowania i upodobania mężczyzny, którego chcemy obdarować.

Wśród najpopularniejszych prezentów na dzień mężczyzny są ubrania. Modna bluza lub podkoszulka z pewnością ucieszą wielu panów. Można również postawić na dodatki jak pasek do spodni czy skarpetki w zabawne wzory. Taki upominek docenią szczególnie mężczyźni, którzy cenią sobie praktyczne prezenty.

W zależności od zainteresowań można podarować akcesoria do ćwiczeń, ulubioną kawę, skrzynkę na narzędzia czy książkę. I choć materialne pamiątki na pewno są dobrym rozwiązaniem, to istnieje również inna alternatywa. Każda okazja jest dobra, aby udać się w wymarzoną podróż, dlatego z okazji dnia mężczyzny można zorganizować wyjazd-niespodziankę! Miłośnicy ekstremalnych wrażeń z pewnością docenią także lot balonem czy skok na bungee. Można także postawić na voucher na siłownię lub basen.

Propozycje prezentu na dzień mężczyzn

• portfel
  • pasek do spodni
  • personalizowany brelok
  • perfumy
  • zegarek
  • bransoleta
  • spinki do mankietów
  • bluza
  • podkoszulka
  • skarpetki
  • bielizna
  • sprzęt lub akcesoria do ćwiczeń
  • skórzana kosmetyczka
  • skrzynka z narzędziami
  • zestaw do brody
  • gra planszowa
  • słuchawki

Życzenia na dzień mężczyzny 2024

Składając życzenia na dzień mężczyzny najważniejsze jest, aby płynęły one prosto z serca. W końcu liczy się pamięć. Oczywiście można również złożyć życzenia w formie wiersza lub nawet cytatu. Niezależnie od sposobu z pewnością każdy mężczyzna doceni taki gest.