wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Dzień Mężczyzn 2023. Kiedy wypada? Historia święta i propozycje prezentów (SZCZEGÓŁY)
Dzień mężczyzn obchodzony jest 10 marca. https://www.pexels.com/
Dzień mężczyzn obchodzony jest 10 marca.

Dzień mężczyzn nie cieszy się tak wielką popularnością jak święto pań, ale obchodzony jest częściej niż raz w roku. Co ciekawe, w innych krajach jest on celebrowany w znacznie większym stopniu niż w Polsce. Z okazji zbliżającego się święta panów przypominamy, kiedy obchodzony jest dzień mężczyzn i podpowiadamy jakie prezenty sprawdzą się najlepiej. Przeczytajcie.

Reklama

Kiedy jest dzień mężczyzn w 2023 roku? 

Dzień mężczyzn obchodzony jest każdego roku tego samego dnia, czyli 10 marca. Co ciekawe, panowie mają swoje święto aż trzy razy. 30 września jest Dzień Chłopaka, a 19 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Mężczyzn

Czym się różni dzień chłopaka od dnia mężczyzny? 

W Polsce największą popularnością cieszy się dzień chłopaka, jednak jaka sama nazwa wskazuje jest to święto najczęściej obchodzone przez dzieci i nastolatków. Mężczyźni najczęściej świętują 10 marca. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować zarówno dzień chłopaka, jak i dzień mężczyzn

Dzień Mężczyzn - historia 

Historia dnia mężczyzny nie jest jednoznaczna. Istnieje kilka teorii na ten temat, nie wiadomo jednak, która z nich jest najbliższa prawdy. 10 marca Kościół katolicki i prawosławny wspomina 40 Męczenników z Sebasty. Jedna z hipotez głosi, że to właśnie to wydarzenie sprawiło, że tego dnia celebrowane jest święto panów. 

Ciekawa jest również geneza obchodzenia Międzynarodowego Dnia Mężczyzn 19 listopada. Data nie jest przypadkowa i ma związek z piłką nożną. Dokładnie 19 listopada 1999 roku reprezentacja Tobago i Trynidadu walczyła w eliminacjach do Mundialu, co było ogromnym wydarzeniem dla skonfliktowanego kraju, jednoczącym jego mieszkańców. Święto panów zostało uchwalone w dużej mierze dzięki Jerome'owi wykładowcy, historii z Teelcusinghowiz University of the West Indies oraz dzięki wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

Dzień Mężczyzn 2023. Co kupić na dzień mężczyzny?

Prezenty na dzień mężczyzny nie muszą być nudne i przewidywalne. Zamiast klasycznych upominków można postawić na personalizowane gadżety albo voucher na wymarzoną atrakcję. Wybierając prezenty, warto wziąć pod uwagę zainteresowania i upodobania mężczyzny, którego chcemy obdarować.

Wśród najpopularniejszych prezentów na dzień mężczyzny są ubrania. Modna bluza lub podkoszulka z pewnością ucieszą wielu panów. Można również postawić na dodatki jak pasek do spodni czy skarpetki w zabawne wzory. Taki upominek docenią szczególnie mężczyźni, którzy cenią sobie praktyczne prezenty. 

W zależności od zainteresowań można podarować akcesoria do ćwiczeń, ulubioną kawę, skrzynkę na narzędzia czy książkę. I choć materialne pamiątki na pewno są dobrym rozwiązaniem, to istnieje również inna alternatywa. Każda okazja jest dobra, aby udać się w wymarzoną podróż, dlatego z okazji dnia mężczyzny można zorganizować wyjazd-niespodziankę! Miłośnicy ekstremalnych wrażeń z pewnością docenią także lot balonem czy skok na bungee. Można także postawić na voucher na siłownię lub basen. 

Propozycje prezentu na dzień mężczyzn: 

 • portfel
 • pasek do spodni
 • personalizowany brelok 
 • perfumy
 • zegarek
 • bransoleta
 • spinki do mankietów
 • bluza
 • podkoszulka
 • skarpetki
 • bielizna
 • sprzęt lub akcesoria do ćwiczeń 
 • skórzana kosmetyczka
 • skrzynka z narzędziami
 • zestaw do brody
 • gra planszowa
 • słuchawki

Życzenia na dzień mężczyzny 

Składając życzenia na dzień mężczyzny najważniejsze jest, aby płynęły one prosto z serca. W końcu liczy się pamięć. Oczywiście można również złożyć życzenia w formie wiersza lub nawet cytatu. Niezależnie od sposobu z pewnością każdy mężczyzna doceni taki gest. 

Sprawdź szczegółową pogodę we Wrocławiu: Pogoda Wrocław

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl