wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Drony pomogą zdobyć dane o infrastrukturze. Na razie testowo przebadano jedną z ulic

drony na placem Nowy Targ Urząd Miejski Wrocławia
drony na placem Nowy Targ

Szerokość dróg i pasa ruchu czy reklamy w pasie drogowym – m.in. takie dane zbierały drony nad jedną z ulic we Wrocławiu. To pilotażowy projekt miasta z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR sp. z o.o. w ramach testowania usługi pozyskiwaniu danych o mieście.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Co, gdzie i po co zbadały drony?

Na potrzeby pilotażu wytypowano i wykonano przelot dronem w rejonie ulicy i ronda Powstańców Śląskich.

Przelot pozwolił na inwentaryzację infrastruktury drogowej i uzyskanie danych w wersji wektorowej takich jak: krawędzie dróg, szerokości dróg, szerokości pasa ruchu, poziomych znaków drogowych, oznaczenia linii, słupów sygnalizacji świetlnej, słupów trakcyjnych, latarni oraz reklam w pasie drogowym.

Skysnap, dane analityczne pozyskane w rejonie ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu.

Wykorzystanie dronów do inwentaryzacji infrastruktury drogowej to technologia, która umożliwia szybkie pozyskanie dużej ilości danych niezbędnych do lepszego zarządzania miastem, a co za tym idzie do poprawy jakości życia jego mieszkańców.
Robert Bednarski Zastępca Dyrektora ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Strony porozumienia analizują kolejne obszary współpracy

Zebrane dane jak i sam sposób ich pozyskania zostaną poddanne wnikliwej analizie i ocenie. Jeśli testowana technologia się sprawdzi, w przyszłości może ona wesprzeć miejskie jednostki w realizacji zadań na rzecz mieszkańców.

Jesteśmy jedną z wiodących polskich firm doradczych. Specjalizujemy się w usługach obejmujących dynamicznie zmieniające się obszary, od infrastruktury transportowej i przesyłowej, poprzez kolej oraz systemy transportu publicznego, aż po zarządzanie ruchem powietrznym i zagadnienia związane z przestrzenią miejską. Cieszymy się, że w ramach współpracy dołączyliśmy do grona partnerów wspierających rozwój i propagowanie idei smart city we Wrocławiu.
Maciej Mysona Dyrektor rozwoju biznesu w Zespole Doradców Gospodarczych TOR.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama