4. Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu wysoko w rankingu szpitali przyjaznych pacjentom
Dolnośląskie Centrum Onkologiczne we Wrocławiu fot. Tomasz Golla
Dolnośląskie Centrum Onkologiczne we Wrocławiu

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii przy ul. Hirszfelda we Wrocławiu zajmuje obecnie 11 miejsce w Polsce i pierwsze na Dolnym Śląsku w rankingu ośrodków onkologicznych przyjaznych pacjentom. O tym, który szpital wygra zdecydują pacjenci i ich bliscy. Wciąż można oddać głos i podzielić się swoją opinią. Jak to zrobić? Zobaczcie szczegóły.

Pacjenci zdecydują, który szpital onkologiczny jest najlepszy

Co roku ponad 170 tys. Polaków słyszy diagnozę – nowotwór. Chorzy, którzy mają poddać się leczeniu onkologicznemu często zastanawiają się, gdzie będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę. Zarówno wybór placówki medycznej, jak i lekarza nie powinien być przypadkowy.

Onkofundacja Alivia od 2013 roku prowadzi ogólnodostępny portal, na którym pacjenci i ich bliscy mogą wyrazić opinię na temat danej placówki lub lekarza, a także zapoznać się z ocenami innych osób.

Portal umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji.
Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia

Obecnie na portalu fundacji trwa konkurs na szpital onkologiczny dziesięciolecia i lekarza przyjaznego chorym na raka. Jego celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych oraz specjalistów, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów.

Głosy można oddawać za pośrednictwem formularza na stronie fundacji do 30 kwietniaO tym, kto wygra zdecydują chorzy oraz ich bliscy. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu, a najlepiej ocenieni lekarze zostaną zaproszeni na największą konferencję onkologiczną w Europie – ESMO 2023, która odbędzie się w Madrycie (20-24 października).

Wrocławski szpital wysoko w rankingu

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, przy ul. Hirszfelda we Wrocławiu zajmuje obecnie pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku. Placówkę oceniły już 528 osoby, a średnia ocen wynosi 4.4/5 punktów. Ośrodek zajmuje również wysokie, jedenaste miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Pacjenci chwalą szpital m.in. za bardzo dobrą opiekę i organizację leczenia.

Bardzo dobry szpital z fantastyczną kadrą lekarsko pielęgniarską, szybka diagnostyka. Personel pełen empatii, pomocny w każdym momencie leczenia. Fantastyczną kadra specjalistów z wiedzą, empatią i życzliwością do pacjenta.
czytamy w opinii jednego z pacjentów

Więcej opinii o wrocławskim szpitalu można przeczytać na stronie fundacji.