wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Czerwiec w ogrodzie i na balkonie. Które rośliny sadzimy w czerwcu, które kwiaty kwitną?

– Mamy koniec wiosny i początek lata. Rododendrony i azalie już przekwitły. Teraz mamy czas na kwitnące byliny. Jest w czym wybierać: lawendy, szałwie, przetaczniki, jeżówki, powojniki i krzewuszki. Zaraz swoje kolory pokażą hortensje – wylicza Joanna Mendrykiewicz, z jednego z wrocławskich punktów sprzedaży roślin.

W galerii zdjęć zobaczcie rośliny i ceny w czerwcu:

Na początku czerwca kwitną jaśminowce w odmianach i butleja dawida. To dobry czas na sadzenia traw ozdobnych i funki.

– Ostatni deszcz był bardzo potrzebny. Rośliny bardzo go potrzebowały. Ziemia jest sucha – dodaje pani Joanna.

Co sadzimy w czerwcu w ogrodzie?

Warto pamiętać, że czerwiec to odpowiedni czas na wysiew nasion wielu roślin. Kwiaty, które warto posadzić w czerwcu to na przykład: niezapominajki, malwa różowa, bratki, stokrotki, mak syberyjski, dzwonki ogrodowe.

Co kwitnie w ogrodzie w czerwcu?

Kwiaty, których kwitnienie przypada na czerwiec to m.in.: irys, kocimiętka, funkia, hortensja, lawenda wąskolistna, jaśminowiec, lilie ogrodowe i piwonie.

Co siać w ogrodzie w czerwcu?

Pierwsza połowa czerwca to najlepszy okres, aby siać do gruntu takie warzywa jak ogórki, cukinia, cykoria, patison, okra czy kabaczek. Druga połowa miesiąca to dobry czas na – koper włoski, sałatę lodową, a także fasolę szparagową.

O czym warto pamiętać w czerwcu w ogrodzie?

W czerwcu warto dbać o nowe krzewy i drzewka, a warzywa mogą potrzebować nawozu. Należy też w czerwcu usunąć przekwitłe kwiaty lilaków i róż.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama