4. Wszystkich Świętych. Duża kwesta listopadowa na schroniska św. Brata Alberta. Warto pomóc
Mężczyźni i kobiety podczas kwesty na schroniska św. Brata Alberta fot. organizatorzy
Mężczyźni i kobiety podczas kwesty na schroniska św. Brata Alberta

Kwesta na rzecz podopiecznych schronisk św. Brata Alberta będzie prowadzona na wrocławskich nekropoliach. Poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą w zbiórce pieniędzy.

Kwesta listopadowa na schroniska św. Brata Alberta

To nasza coroczna akcja. Zbieramy pieniądze, które zimą pomogą zabezpieczyć schronienie i wyżywienie osobom bezdomnym, przyjmowanym do naszych wrocławskich placówek. Mamy 362 miejsca (w tym 50 w ogrzewalni przy ul. Gajowickiej, która działa od 1 października do 30 kwietnia) i już teraz udziela schronienia, a w ostatnich dniach było tam ponad 50 osób.
Rafał Peroń, prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu.

Kwesta na schroniska Brata Alberta – szukają wolontariuszy

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta szuka wolontariuszy, którzy wsparliby organizowaną corocznie od 1995 Kwestę Listopadową na wrocławskich cmentarzach.

Zbiórka będzie do zaplombowanych puszek. Wolontariusze zmienią się co 2 godziny i będą zawsze parami. W każdym zespole musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Każdy będzie miał identyfikator i skarbonkę z logo towarzystwa.
Marta Lech z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu.

Uczestnicy kwesty otrzymają zaświadczenie, że uczestniczyli w wolontariacie.

Każdy, kto chce być wolontariuszem, powinien zgłosić się do koordynatorów kwesty:

• Marta Lech — 570 363 144; marta.lech[at]tpba.pl
  • Filip Filipak — 794 418 906.

Wszystkich Świętych. Kwesta na cmentarzach na schroniska Brata Alberta

W tym roku zbiórka jest w środę 1 listopada (była także w sobotę–niedzielę 28–29 października)

Na cmentarzach:

• OSOBOWICKIM — w godz. od 10:00 do 17:00;
  • GRABISZYŃSKIM — w godz. od 10:00 do 17:00;
  • PARAFII ŚW. RODZINY przy ul. Smętnej na Sępolnie — w godz. od 10:00 do 17:00.

Schroniska Brata Alberta. Pomoc dla bezdomnych

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu prowadzi dwa schroniska i jedną noclegownię dla mężczyzn, schronisko dla kobiet i ogrzewalnię koedukacyjną.

Miasto Wrocław finansuje w całości wynikające z ustawy zadania prowadzenia placówek dla osób w kryzysie bezdomności.

Natomiast fundusze na dodatkowe projekty, potrzeby i działania są zbierane od sponsorów, a także podczas kwest i kiermaszy. W tym roku koszty działania pokrywane przez miasto i koszty działań dodatkowych to w sumie ok. 7 milionów 800 tysięcy zł.