Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. Chcesz otworzyć swój lokal? Zacznij od mobilnej gastronomii

Wózki z kawą, rowery gastronomiczne czy food trucki cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego warto postawić na mobilną gastronomię?

Mniej kosztów, sporo możliwości

To, co najważniejsze, to niższe koszty prowadzenia działalności. W przypadku lokali stacjonarnych koszty najmu i wyposażenia są znaczeni wyższe.

Mała gastronomia jest dobrym sposobem na zdobycie pierwszego doświadczenia w tej branży.

Kolejna istotna informacja to ta, że klienci przekonali się już do mobilnej gastronomii. Bardzochętnie korzystają z takich miejsc podczas spacerów czy w drodze do pracy. Szczególnie w dobie pandemii przybyło odwiedzających parki czy skwery.

Miasto wyznaczyło wiele miejsc do takiego handlu, m.in. w parkach i centrum miasta. Udostępnia je w ramach losowań i konkursu ofert.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Za nim jednak, przedsiębiorca podejmie decyzję o wyborze miejsca, warto przyjrzeć się, w jakich porach dnia i tygodnia można spodziewać się najwięcej klientów i kim są jego potencjalni klienci w danym miejscu. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować ofertę gastronomiczną.

Mobilna gastronomia na koncertach

Warto pamiętać, że mobilna gastronomia daje możliwość przemieszczania się w różne miejsca, np. tam gdzie dzieją się jakieś wydarzenia, takie jak koncerty, festiwale czy jarmarki.

Ich organizatorzy często sami poszukują mobilnych punktów gastronomicznych. Jeśli mamy taką możliwość, kontakt z klientami można w sezonie zimowym podtrzymywać podczas eventów w pomieszczeniach, które umożliwiają rozstawienie pojazdów gastronomicznych.

Co zrobić, żeby mały biznes gastronomiczny był opłacalny i rentowny?

Skuteczne przyciąganie klientów to klucz do sukcesu. Warto wyróżnić się na rynku, wybierać dobre produkty i stawiać na ciekawą i różnorodną ofertę. Rower gastronomiczny, który jest odpowiednio opisany i pomalowany zwiększa widoczność i buduje rozpoznawalność marki.

Buduj swoją markę w internecie, informuj na bieżąco i systematycznie swoich klientów w social mediach o promocjach, wydarzeniach czy nowych produktach.

BRG

MOBILNA GASTRONOMIA WE WROCŁAWIU - ZARZĄDZENIE PREZYDENTA