wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Koniec remontu Centrum Neuropsychiatrii dla dzieci i młodzieży na Popowicach [ZDJĘCIA]

Zakończyła się przebudowa i remont Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED przy ul. Białowieskiej 74A na Popowicach. W wyremontowanej części budynku młodzi pacjenci mogą skorzystać z nowych sal terapeutycznych i kuchni cateringowej. Powstały sale wyciszenia i dziennego pobytu, a także winda dostosowana do osób niepełnosprawnych. Zobaczcie, jak ten obiekt wygląda w środku!

Reklama

Mikołajkowy prezent dla dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi

Zakończyła się przebudowa i remont Centrum Neuropsychiatrii dla dzieci i młodzieży, przy ul. Białowieskiej we Wrocławiu. Pacjenci mogą skorzystać z nowych sal terapeutycznych i kuchni cateringowej.

Lekarze, pielęgniarki, logopedzi i psychologowie mają teraz do dyspozycji nowe pokoje. Powstały również sale wyciszenia i dziennego pobytu. Po remoncie budynek jest klimatyzowany i posiada windę dostosowaną do osób niepełnosprawnych.

Pierwszy etap zrealizowaliśmy w 2018 roku za kwotę ponad 4 mln zł. Wtedy zajęliśmy się pomieszczeniami dla najmłodszych. Dobudowane zostały dwa pietra, w których powstały specjalistyczne gabinety. Konieczne były jednak kolejne inwestycje. Szukaliśmy sposobu, by dzieci o szczególnych potrzebach terapeutycznych i edukacyjnych, mogły w godnych warunkach uczyć się i leczyć. Tak samo ważne były warunki dla lekarzy i nauczycieli.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Za remont i przebudowę Centrum Neuropsychiatrii odpowiadał Zarząd Inwestycji Miejskich. Koszt obu etapów remontu wyniósł blisko 11 mln zł.

NEUROMED na Popowicach: pomoc psychiatryczna na wagę złota

Centrum Neuropsychiatrii ma pod opieką rocznie prawie 10 tys. pacjentów. Na oddziale dziennym leczy się i uczy blisko setka dzieci i młodzieży.

Potrzeby są ogromne. To jest oddział, który jest alternatywą leczenia szpitalnego. To są dzieci, które nie idą do hospitalizacji całodobowej, są tutaj diagnozowane, leczone, mogą się uczyć i wrócić do społeczeństwa. Bardzo dziękujemy za tę bardzo potrzebną inwestycję.
Halina Flisiak-Antonijczuk, dyrektor Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED

Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży są coraz bardziej powszechne. U najmłodszych dzieci zapotrzebowanie na pomoc psychiatryczną wzrosło o 30 proc., a u młodzieży nawet o 60 proc.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl