wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Uważajcie! Nad Wrocławiem burze z deszczem. Może spaść grad [ZOBACZCIE OSTRZEŻENIE IMGW]

Uważajcie! Nad Wrocławiem burze z deszczem. Może spaść grad [ZOBACZCIE OSTRZEŻENIE IMGW]

Robert Migdał,

Od dzisiaj (czwartek, 8 września) zmiana pogody. Będzie burzowo i deszczowo Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Od dzisiaj (czwartek, 8 września) zmiana pogody. Będzie burzowo i deszczowo

To już koniec pięknej, słonecznej pogody. W czwartek, 8 września, czeka nas załamanie pogody. We Wrocławiu ma być burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem we Wrocławiu, które obowiązuje dzisiaj (8.09), od godziny 14 do godziny 23. Oto szczegóły.

Reklama

„Cyklon Peggy nadciąga” – ostrzegają niektóre media, prognozując burze, które dzisiaj zaatakują w Polsce.

IMGW rzeczywiście zapowiada dzisiaj burze, ale ostrzeżenie jest najniższe, pierwszego stopnia (choć Instytut zastrzega, że w ciągu dnia może się zmienić).

Uwaga na silne opady deszczu, mocny wiatr i grad! 

Burzom mogą miejscami towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami może spaść grad.

- W ostatnim czasie mogliśmy cieszyć się wyżową, słoneczną aurą. W ciągu najbliższych dni sytuacja ulegnie jednak zmianie. Od zachodu Polska zaczyna dostawać się w zasięg zatoki związanej z niżem znad Wysp Brytyjskich oraz towarzyszących jej frontów atmosferycznych. Chłodne i suche powietrze pochodzenia arktycznego, które zalega jeszcze na wschodzie naszego kraju, stopniowo zostanie zastąpione przez cieplejszą i zdecydowanie wilgotniejszą masę powietrza polarnego morskiego. Przyniesie ona sporo chmur oraz opady deszczu, miejscami bardzo intensywne – informuje IMGW.

Będzie chłodno. Duże zachmurzenie spowoduje, że temperatura nie wzrośnie w ciągu dnia powyżej 12-14°C

Jak zachować się podczas burzy? Przeczytaj! 

Należy zabezpieczyć wszystkie przedmioty ruchome, znajdujące się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nienarażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty, a na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych.

Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe.

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl