4. Budowa AWW: tak znikały baraki Politechniki [ZDJĘCIA]

Redakcja www.wroclaw.pl,

Rozbiórka baraku Politechniki. fot. Tomasz Hołod
Rozbiórka baraku Politechniki.

Budowa Alei Wielkiej Wyspy (AWW) wkroczyła w fazę realizacji, pod koniec stycznia w rejonie ulicy Chełmońskiego rozebrane zostały kolidujące z nową drogą baraki.

Prace rozbiórkowe objęły należący do Politechniki Wrocławskiej pawilon P-6.

fot. Tomasz Hołod

Wcześniej mieściły się tu pomieszczenia Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Obecnie Inkubator przeniesiony został na ulicę Gdańską do budynku G-10.

fot. Tomasz Hołod

Azbest, którym ocieplony był budynek, wymagał zaangażowania wyspecjalizowanej firmy, zajmującej się jego utylizacją. Rakotwórczą substancję usunęła firma z Rudy Śląskiej.

fot. Tomasz Hołod

Gruzowisko na jeden dzień zamieniło się w poligon dla… psów ratowniczych.

fot. Tomasz Hołod

Ćwiczenia przeprowadziła grupa poszukiwawczo-ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej z Siechnic.

Fot. Tomasz Hołod

W gruzach pracowało kilka psów, które uczestniczą w akcjach ratunkowych odnajdując ludzi w gruzach albo podczas poszukiwań.

fot. Tomasz Hołod

Przeczytaj również: Aleja Wielkiej Wyspy połączy wyspę z południem miasta [ROZMOWA]