4. BNY Mellon rozbudowuje swój oddział we Wrocławiu

Spółka zajmuje się zarządzaniem inwestycjami. Zamierza ona w ciągu dwóch lat rozbudować swoje Globalne Centrum Usług w stolicy Dolnego Śląska.

BNY Mellon zamierza zatrudnić nowych pracowników, aby wesprzeć we Wrocławiu swoją spółkę zależną Eagle Investment Systems LLC, zajmującą się technologiami związanymi z usługami finansowymi. Rozszerzenie zespołu ma jej pomóc w sprzedaży rozwiązań do zarządzania danymi, prowadzenia rachunkowości inwestycji oraz mierzenia wyników finansowych.

- Placówka operacyjna we Wrocławiu będzie pełnić w spółce Eagle funkcję centrum globalnego wsparcia w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki – mówi Dan St. Onge, dyrektor operacyjny spółki Eagle w Stanach Zjednoczonych. - Wyjątkowo uzdolnione kadry oraz bogata, otwarta na świat kultura tego miasta pomogą nam szybko zaspokajać potrzeby klientów z całego świata.

- Wyjątkowy zespół odgrywa kluczową rolę w świadczeniu wysokiej jakości usług - uważa Martin Ring, dyrektor zarządzający w Globalnym Centrum Usług BNY Mellon we Wrocławiu. - Natomiast znakomite wyniki osiągane przez naszą firmę są możliwe dzięki doskonałym umiejętnościom pracowników zatrudnionych na wszystkich szczeblach spółki.

BNY Mellon działa we Wrocławiu od 2010 r. i zatrudnia obecnie ponad 200 osób. Pracownicy zatrudnieni w Globalnym Centrum Usług zajmują wymagające wysokich kwalifikacji stanowiska, głównie w dziedzinie księgowości funduszy i operacji inwestycyjnych, zapewniając wsparcie dla jednostek biznesowych firmy zajmujących się świadczeniem usług globalnych oraz usługami inwestycyjnymi.

W marcu 2012 r. spółka BNY Mellon mianowała Wrocław piątym z sześciu tworzonych przez siebie Globalnych Centrów Usług. Pozostałe centra są zlokalizowane w Pittsburghu, Nowym Jorku, Manchesterze, Chennai oraz Pune.

Spółka BNY Mellon to globalna firma inwestycyjna, która pomaga swoim klientom w zarządzaniu ich aktywami finansowymi oraz w obsłudze tych aktywów podczas całego cyklu życia inwestycji. Działa w 35 krajach świadcząc usługi finansowe na rzecz instytucji i przedsiębiorstw oraz inwestorów indywidualnych.

Katarzyna Kunka