wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Blog Day 2014 – ostatnie dni na zgłoszenia
Blog Day 2014 – ostatnie dni na zgłoszenia

Blog Day 2014 to już IV edycja konkursu adresowanego do blogerów z Dolnego Śląska. Lokalna inicjatywa nawiązuje do idei Międzynarodowego Dnia Bloga i Blogera, zachęcającej do wyszukiwania i polecania sobie nawzajem ciekawych platform. Nabór blogów trwa do 5 sierpnia!

Reklama

Miłośnik Stabłowic, dziewczyna, która „kadruje” Wrocław, pan kochający rośliny czy fanka seriali telewizyjnych – to tylko kilku blogerów, którzy już zgłosili swoje strony do konkursu. Do tej pory wpłynęło ponad 70 tematycznych blogów. Dolnoślązacy najczęściej piszą o swoich, często bardzo nietypowych, pasjach. Często pojawiają się również blogi o podróżach, również tych kulinarnych.

Ci, którzy się znają

Temat bloga nie jest najważniejszy, ważny jest charakter, w jakim jest on tworzony, przyznaje jeden z autorytetów,jeśli chodzi o blogosferę i mój kolega z jury konkursu Blog Day 2014, Jakub Pasek, który wraz ze swoją żoną Marią pisze blog Oczekując.pl.

– Dla mnie bardzo ważny jest pomysł na siebie. Można prowadzić bloga kulinarnego, pisać o gotowaniu rosołu, robieniu dżemów itd. Takich blogów jest cała masa. Najważniejsze jest, żeby taki blog kulinarny mnie czymś zaskoczył, żeby nie było tam wciąż tych samych, wszędzie pojawiających się informacji czy przepisów. Musi być po prostu „inny” i mieć „to coś”, co nazywam pomysłem – mówi Jakub. – Dużą uwagę zwracam również na styl pisania i czystość języka polskiego, mniejszą wagę przykładam do wyglądu strony. Tak naprawdę treść jest dla mnie najważniejsza. Jeśli chodzi o nadesłane do tej pory blogi, to jestem zaskoczony dysproporcją między kategoriami. Bardzo dużo stron poświęconych jest pasjom, a bardzo mało rodzinie. Wiem z doświadczenia, że jest mnóstwo blogów „mamowych”, dlatego chcę namówić wszystkie blogujące mamy do tego, żeby jeszcze nadesłały swoje strony do konkursu.

Piszesz? Napisz!

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 5 sierpnia przesłać zgłoszenie na adres: [email protected] z odnośnikiem do autorskiego bloga. Jego tematyka powinna nawiązywać do jednej z pięciu kategorii: „Rodzina”, „Moda i uroda”, „Dom i wnętrza”, „Lifestyle i pasje” oraz „Wroclove”. Wyboru najlepszych blogów dokona jury w składzie: Grzegorz Chmielowski – dziennikarz „Gazety Wrocławskiej”, Urszula Jagielnicka –dziennikarka www.wroclaw.pl, Łukasz Stępień – autor bloga Kryzysowo.pl – zwycięzca poprzedniej edycji konkursu w kategorii „Blog specjalistyczny”, oraz Maria i Jakub Paskowie, twórcy bloga parentingowego Oczekujac.pl. Na zwycięzców czekają bony o wartości 400 zł, ufundowane przez Pasaż Grunwaldzki. Wyniki zostaną ogłoszone 31 sierpnia – w święto wszystkich blogerów.

Organizatorem Blog Day 2014 jest CHR Pasaż Grunwaldzki.

ulaj

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl