4. Tajwan pomaga Ukrainie. Ogromne wsparcie dla uchodźców we Wrocławiu
Umowę podpisali wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur, ambasador Tajwanu Bob L.J. Chen i wiceprezes Fundacji Ukraina Igor Lisin fot. Grzegorz Rajter

Biuro Przedstawicielskie Tajpej w Polsce przekazało Fundacji Ukraina darowiznę w wysokości 500 tys. dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Polski z związku z trwającą wojną.

Umowa na przekazanie darowizny została podpisana we Wrocławiu przez wiceprezydenta miasta Jakuba Mazura, ambasadora Tajwanu Bob L.J. Chena i wiceprezesa zarządu Fundacji Ukraina Igora Lisina. Wsparcie w wysokości 500 tys. dolarów zostanie przeznaczone na realizację działań związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy.

Powiększ obraz: Umowa została podpisana w Urzędzie Miejskim Wrocławia fot. Grzegorz Rajter
Umowa została podpisana w Urzędzie Miejskim Wrocławia

Kolejny przejaw pomocy uchodźcom we Wrocławiu

Od samego początku rosyjskiej agresji na Ukrainę, Wrocław był jednym z miast, w których azyl znajdowała największa liczba uchodźców. Przekazane przez Biuro Przedstawicielskie Tajpej w Polsce wsparcie finansowe to kolejny przejaw pomocy potrzebującym, którzy otrzymali schronienie w stolicy Dolnego Śląska.

Powiększ obraz: Przedstawiciele Tajwanu przekazali na pomoc uchodźcom aż pół miliona dolarów fot. Grzegorz Rajter
Przedstawiciele Tajwanu przekazali na pomoc uchodźcom aż pół miliona dolarów

W kwietniu firma 3M poprzez Fundację Global Giving przekazała miastu 150 tys. dolarów na naukę języka polskiego dla obywateli Ukrainy. Na początku czerwca ogromnego wsparcia udzielił również UNICEF, który na działania i projekty pomocowe związane z uchodźcami we Wrocławiu przeznaczył ponad 40 milionów złotych.