4. W tych miejscach płacisz za wagę, a nie za danie

Choć idea restauracji, w której jedzenie jest naliczane na podstawie wagi, nie jest nowa, Wrocław może pochwalić się niemal pierwszeństwem wśród lokali tego typu we współczesnej historii Polski. Pierwsza taka restauracja pojawiła się w 2006 roku, i od tamtej pory ich liczba znacząco wzrosła. Zapraszamy miłośników nie tylko smacznego, ale również zróżnicowanego jedzenia, aby zapoznali się z naszą listą

W sieci restauracji Marche znajdziecie zróżnicowane dania, opierające się zarówno na tradycyjnej polskiej, jak i innych kuchniach. Oprócz klasycznych dań mięsnych i wegetariańskich, będziecie mieli możliwość wyboru zupy oraz świeżych owocowych soków i koktajli.

Marche to franczyza obecna w niemal całym kraju, a w samym Wrocławiu działa obecnie siedem restauracji. Restauracje Marche znajdziecie w większych centrach handlowych, więc na pewno nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem miejsca, aby zaspokoić głód między zakupami.

Marche

• Galeria Dominikańska,
  • pl. Dominikański 3

Godziny otwarcia:

Pon. - Sob.: 9:30 - 21:00.

Niedziela: 10:00 - 20:00.

Niedziela niehandlowa: 10:00 - 20:00.

• Wroclavia,
  • ul.Sucha 1

Godziny otwarcia:

Pon. - Sob.: 9:00 - 21:00.

Niedz.: Nieczynne.

Niedziela handlowa: 9:00 - 21:00.

• Magnolia - Food court,
  • ul. Legnicka 58

Pon. - Niedz.: 9:00 - 21:00.

Niedziela niehandlowa: 11:30 - 20:00.

• Kuchnia Marche,
  • ul. Świdnicka 53

Godziny otwarcia:

Pon. - Sob.: 11:00 - 19:00.

Niedz.: 11:00 - 18:00.

Niedziela niehandlowa: 11:00 - 18:00.

• Arkady Wrocławskie,
  • ul. Powstańców Śląskich 2-4

Godziny otwarcia:Pon. - Nd.: 9:00 - 18:00.

• Sky Tower,
  • ul. Powstańców Śląskich 95

• C.H. Domar,
  • ul. Braniborska 14

Godziny otwarcia:

Pon. - Sob.: 10:00 - 20:00.

Niedziela: 10:00 - 16:00.

• Sky Tower,
  • ul. Powstańców Śląskich 95

Smak na Tak

W Pasażu Grunwaldzkim znajdziecie kolejną restaurację, która wzbogaca wrocławską scenę gastronomiczną. Na drugim piętrze, czyli w strefie gastronomicznej, będziecie mieli okazję spróbować domowych dań, które zmieniają się wraz z sezonami.

W szerokiej, codziennie zmieniającej się ofercie, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy odczuwają większy głód, dostępne są dania mięsne, rybne oraz wegetariańskie.

Jeśli ktoś potrzebuje przekąski na szybko, to dostępne są również przekąski, takie jak tartinki czy dekoracyjne kanapeczki. Po obiedzie można również zdecydować się na słodki deser.

• Pasaż Grunwaldzki,
  • Plac Grunwaldzki 22.

Olimp

Kolejna restauracja z naszej listy to Olimp, miejsce stworzone przede wszystkim dla osób, które w trakcie przerwy obiadowej pragną cieszyć się wysokiej jakości jedzeniem. Niemal codziennie dostępne są tam dania z grilla.

• Biurowiec Dominikański,
  • ul. Piotra Skargi 1