wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Pogodna Jesień zaprasza wszystkie osoby 60+

Gimnastyka, warsztaty zielarskie, zajęcia teatralne, wycieczki, muzykoterapia, zabawy taneczne i wiele innych atrakcji oferuje Dzienny Dom Pomocy „Pogodna Jesień”. Właśnie trwa rekrutacja, zapisać mogą się osoby od 60. roku życia. Zajęcia są bezpłatne.

Reklama

Dzienny Dom Pomocy „Pogodna Jesień” przy ul. Litewskiej 20 we Wrocławiu stworzony został na potrzeby osób starszych, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i wsparcia w życiu codziennym.

– Naszym zadaniem jest pomoc podopiecznym w ich samodzielnym możliwie najpełniejszym funkcjonowaniu, mamy sprzyjające warunki do sprawowania opieki nad osobami, które u nas przebywają. Służymy naszym seniorom również radą i towarzystwem, gdy tego potrzebują – zaznacza Joanna Lehmann z Dziennego Domu Pomocy „Pogodna Jesień”.

Szeroki wachlarz atrakcji

Dom otwarty jest od godziny 8.00 do 16.00 w dni powszednie. W tym czasie na seniorów czeka szereg atrakcyjnych zajęć terapeutycznych, zespołowych, indywidualnych, zabaw i gier towarzyskich. Organizowane są także wyjścia kulturalne i wycieczki do ciekawych miejsc.

– Dysponujemy pięknym, przestronnym ogrodem, gdzie nasi seniorzy mogą zrelaksować się przy grillu lub ognisku, jak również podczas zajęć prowadzonych na świeżym powietrzu w sąsiedztwie przyrody. W godzinach popołudniowych zapewniamy naszym podopiecznym pełnowartościowy dwudaniowy obiad – zachęca Joanna Lehmann.

Pogodna rekrutuje

Trwa nabór nowych uczestników do Dziennego Domu Pomocy „Pogodna Jesień”. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 71 78 23 500 lub 71 78 23 506. W formalnościach związanych z zapisaniem się pomagają pracownicy socjalni z Zespołów Terenowej Pracy Socjalnej.

Zajęcia są bezpłatne, uczestnicy ponoszą opłaty jedynie za wyżywienie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama