wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Bezpłatne przejazdy pociągami dla obywateli Ukrainy przedłużone
pociąg PKP Intercity, zdjęcie ilustracyjne źródło: PKP Intercity / FB
pociąg PKP Intercity, zdjęcie ilustracyjne

PKP i Koleje Dolnośląskie przedłużają ofertę bezpłatnych przejazdów koleją dla obywateli Ukrainy. Oferty obowiązują do 30 kwietnia tego roku w pociągach KD oraz IC i TLK w wagonach klasy 2.

Reklama

Bezpłatne przejazdy pociągami IC i TLK

Darmowy bilet dodatkowy można pobrać w kasie biletowej, lub w pociągu (w przypadku pociągów z obowiązkową rezerwacją miejsc – tylko wtedy kiedy są wolne miejsca). Upoważnieni są do tego obywatele Ukrainy w trzech grupach wiekowych:

  • dzieci i młodzież do lat 18,
  • kobiety (bez względu na wiek),
  • mężczyźni powyżej 60. roku życia,

Mężczyźni w wieku 18–60 lat, mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów, jeśli są osobami z niepełnosprawnością lub osobami o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wymagane jest posiadanie paszportu potwierdzającego przekroczenie granicy 24 lutego lub później, albo innego dokumentu tożsamości oraz powiadomienia o nadaniu numeru PESEL 24 lutego lub później.

Przewóz rzeczy i zwierząt jest dla wszystkich uprawnionych bezpłatny.

Bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich

Podobnie jak w przypadku pociągów IC i TLK, z bezpłatnych przejazdów będą mogły skorzystać kobiety, dzieci i młodzież do lat 18, seniorzy powyżej 60. roku życia oraz osoby niepełnosprawne, legitymujące się odpowiednim dokumentem. Podczas przejazdu pasażerowie muszą okazać drużynie konduktorskiej ukraiński paszport lub dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, w którym oznaczono status cudzoziemca, jako osoby, która przekroczyła granice po 24 lutego br.

Do 6 kwietnia z dworca Wrocław Główny kursują także bezpłatne dla uchodźców pociągi specjalne do niemieckiego Cottbus. W ciągu miesiąca przewiozły już 5,5 tysiąca osób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl