wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Na przejściu przez tory powstanie monitoring i oświetlenie: ul. Agrestowa

Na przejściu przez tory powstanie monitoring i oświetlenie: ul. Agrestowa

Data publikacji: Autor:

| aktualizacja:

Jest przetarg na budowę przejścia pieszo-rowerowego przez tory kolejowe na ul. Agrestowej. To dobra wiadomość dla mieszkańców osiedli - Ołtaszyn, Wojszyce i Partynice, bo wkrótce w ich okolicy zaczną jeździć pociągi z Wrocławia do Świdnicy.

Reklama

Obecnie idąc ul. Agrestową mieszkańcy i rowerzyści przechodzą przez nieczynną linię kolejową z Wrocławia do Sobótki i dalej do Świdnicy. Jednak sytuacja już wkrótce się zmieni i idąc tamtędy trzeba będzie uważać na przejeżdżające pociągi. Według planów kolejarzy, składy wrócą tam na początku marca.

Będą rogatki i sygnalizacja dźwiękowa

Dlatego Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) kilka dni temu ogłosił przetarg na budowę nowego przejścia pieszo-rowerowego w ciągu ul. Agrestowej. Po zakończeniu prac, dużo się tu zmieni. W miejscu obecnego, „dzikiego” przejścia, planowany jest montaż oświetlenia, sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, systemu monitoringu oraz rogatek. Prace mają zakończyć się jesienią.

Wspomniana budowa ma związek z inną inwestycją ZDiUM w tej okolicy. Chodzi o ciąg pieszo-rowerowy w ul. Agrestowej, na odcinku od posesji nr 100, do skrzyżowania z ul. Borówczaną. Na to zadanie również został już ogłoszony przetarg.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama