wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

2. Przedsiębiorczy Wrocław
  4. Bernardyńska wychodzi spod ziemi. Reprezentacyjny gmach ma być gotowy w 2023 roku
Kliknij, aby zobaczyć galerię
Gmach Bernardyńska będzie oferował m.in. luksusowe mieszkania fot. materiały prasowe
Gmach Bernardyńska będzie oferował m.in. luksusowe mieszkania

Budowa ekskluzywnego gmachu o nazwie Bernardyńska wkracza w kolejną fazę. Inwestycja, rozpoczęta w ubiegłym roku, ma już w całości ukończony etap -2 łącznie ze stropem. Ruszyła w związku z tym budowa ścian i słupów poziomu -1, na którym znajdować się będzie w przyszłości strefa sportu i relaksu.

Luksusowa inwestycja w sercu Wrocławia

W obiekcie TOSCOM Development przewidziane są lokale handlowo-usługowe i mieszkania: od 30-metrowych lokali typu studio do 200-metrowych penthousów o niecodziennej wysokości – zaczynającej się od 275 cm, a kończącej na 340 cm. Gmach zaprojektował znany wrocławski architekt, Zbigniew Maćków.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. strefę sportu i relaksu, w której będzie siłownia, pokoje do masażu i jogi, strefa SPA z dwoma saunami i jacuzzi oraz nowoczesny i profesjonalny kort do squosha. Gdy wejdziemy do obiektu, zastaniemy reprezentatywne i przestrzenne lobby, o wysokości 8 m. i powierzchni 100 m2.

Obiekt będzie mógł pochwalić się również poszerzonymi portalami wejściowymi do mieszkań, wyciszonymi korytarzami i wykonywanymi na indywidualne zamówienie drewnianymi drzwiami. Są to elementy, które – dopełnione designerskim wykończeniem klatek schodowych, grafikami na ścianach, wielkoformatowymi płytami ceramicznymi na podłodze i drewnianymi lamelowymi portalami wind – stworzą atmosferę przestrzeni o najwyższej klasie.

Całościowo budynek będzie zaopatrzony w ogólnodostępne zielone patio, luksusowe mieszkania, lokale usługowe i przestrzenie coworkingowe.

Budowa idzie bardzo sprawnie

Ustabilizowanie terenu rozpoczęło się jeszcze w 2021 roku. Na początku br. natomiast generalny wykonawca inwestycji – firma Vista Construction – zaczął kolejny etap budowy, czyli wykonanie zabezpieczenia wykopu, jak i ściany zewnętrzne dwupoziomowego garażu. Nad pracami czuwał ciągły nadzór archeologiczny, bowiem miejsce budowy stanowiło teren średniowiecznej fosy.

Projekt zakłada dwa poziomy garażu. Podczas prac, z wykopu musieliśmy się pozbyć wód gruntowych - znajdowały się one 3,5 - 4m od poziomu terenu, a wykop był realizowany w głębokości do 9 metrów.
Sławomir Pastor, kierownik budowy inwestycji Bernardyńska

Wraz z końcem lipca 2022 roku zakończony został poziom -2 podziemnego garażu wraz ze stropem. W chwili obecnej trwają prace nad ścianami i słupami poziomu -1. Według harmonogramu, prace żelbetowe poziomu -1 potrwają do końca sierpnia br. roku, a całość budowy przebiega bez większych opóźnień.

Inwestycja ma być gotowa w 2023 roku.