wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 24°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Bartek „Skrzynia” Skrzyński nie żyje. Miał 41 lat

Bartek "Skrzynia" Skrzyński

Odszedł Bartłomiej Skrzyński, dziennikarz, społecznik, dyrektor miejskiego Biura Wrocław bez barier, inicjator wielu akcji na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W lipcu skończył 41 lat.

Reklama

Skrzyński był jednym z najbardziej rozpoznawalnych wrocławian. Od wielu lat z nadzwyczajną energią angażował się w setki akcji i inicjatyw na rzecz osób z niepełnosprawnościami, nie tylko we Wrocławiu.

Z taką samą determinacją zabiegał o pomoc indywidualnym osobom, jak i o rozwiązania systemowe. Na dziesiątki sposobów promował wiedzę o potrzebach niepełnosprawnych, przeciwstawiał się stereotypom na ich temat.

We wrocławskim Urzędzie Miejskim odpowiadał za lokalne inicjatywy dla tego środowiska. Do ostatnich dni pracował. Jego profil w serwisie społecznościowym kipiał od relacji z wydarzeń, spotkań, rozmów.

Otwarcie opowiadał o swojej śmiertelnej chorobie – postępującym zaniku mięśni Duchenne’a.

Z wykształcenia był dziennikarzem, z czasem został wykładowcą w rodzimym Instytucie Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa. Był wielkim miłośnikiem żużla, podróży, spotkań z przyjaciółmi.

Msza pogrzebowa w intencji Bartłomieja Skrzyńskiego odbędzie się w sobotę 19 września, o godz. 13 w kościele na Zakrzowie pw. Jana Apostoła. Pogrzeb po Mszy na cmentarzu w Pawłowicach.

Bliscy Skrzyni proszą, aby uczestnicy pogrzebu nie ubierali się w żałobną czerń, lecz na kolorowo.

Proszą także, aby zamiast kwiatów składać datki na budowę Centrum Chorób Rzadkich (Fundacja Potrafię Pomóc Numer rachunku w mBanku to: 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722 dopisek na budowę centrum), datki będzie można również przekazać na pogrzebie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl