wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dermobus ponownie zawita do Wrocławia

Przed nami akcja bezpłatnych badań dermatologicznych. 16 i 18 października mieszkańcy Wrocławia będą mieli okazję bezpłatnego skontrolowania swoich znamion na skórze. 

Reklama

Każdego roku na świecie diagnozuje się około 130 tys. nowych zachorowań na czerniaka. Tylko w Polsce co roku około 2,5 tys. osób dowiaduje się o chorobie. Należy pamiętać, że kluczową rolę w walce z czerniakiem odgrywa wczesna diagnostyka. 

W odpowiedzi na tę potrzebę, Fundacja NEUCA we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, organizuje ogólnopolską akcję badań, której celem jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka.

Badanie jest całkowicie bezpłatne, jednak aby wziąć w nim udział, uprzednio należy zapisać się w aptekach, przy  których docelowo odbędą się badania. 

Mobilny Dermobus będzie zlokalizowany:

  • 16 października przy ulicy Pereca 19, w godzinach 10.00-16.00
  • 18 października przy ulicy Polaka 19, w godzinach 10.00-16.00.

Skontroluj swoje znamiona – akcja bezpłatnych badań dermatologicznych

Zdrowie / Dla wszystkich
Termin od 16 października 2017 do 18 października 2017

Miejsce Pereca 19

Zobacz

W trakcie wizyty dermobusa Fundacji NEUCA dla Zdrowia wykwalifikowany personel medyczny oceni wszystkie znamiona barwinkowe pacjentów, potocznie zwane pieprzykami. Dermatoskop wykorzystywany podczas badania pozwala na objerzenie nie tylko powierzchni skóry, ale także jej głębszych struktur. Dzięki temu specjalista jest w stanie określić czy zmiana nie ewoluuje w groźnego dla zdrowia i życia pacjenta – czerniaka złośliwego.

Po zakończonej wizycie, pacjent otrzyma wynik badania wraz z obrazem podejrzanego znamienia i dalszymi zaleceniami. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i pozwala na określenie następujących parametrów:

  • A (asymmetry) – asymetria  czerniak w odróżnieniu od zmian barwnikowych wykazuje nieregularny wygląd,
  • B (borders) - granice - brzegi zmiany są nierówne i postrzępione,
  • C (color) - kolor - kolor czerniaka jest różnorodny od jasnobrązowego do czarnego, nierównomiernie rozłożony, często z punktowym skupieniem barwnika,
  • D (diameter) - średnica zmiany > 5 mm,
  • E (elevate) - uwypuklenie - uwypuklenie się zmiany ponad otaczający naskórek.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama