wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Komunikaty i ostrzeżenia
  4. Wielka awaria na zachodzie Wrocławia. Zobacz, gdzie nie ma prądu [LISTA ULIC]
Na zdjęciu ilustracyjnym słupy wysokiego napięcia fot. Pexels
Na zdjęciu ilustracyjnym słupy wysokiego napięcia

Do godziny 10.30 na wrocławskich osiedlach i ulicach zabraknie prądu. Poniżej lista miejsc, gdzie planowana jest przerwa w dostawie prądu.

Reklama

Awarie prądu we Wrocławiu – gdzie i kiedy planowana jest przerwa w dostawie prądu we Wrocławiu?

Aktualne wyłączenia prądu 28 października 2022 we Wrocławiu 

  • godz. 8.20 - 10.30 (przewidywane zakończenie) trwająca awaria Wrocław, ul. Maślicka, Pilczycka, Królewiecka, Drzymały.
  • godz. 8.22 - 10.30 (przewidywane zakończenie) trwająca awaria Wrocław, część osiedli Leśnica, Stabłowice, Marszowice, Pracze Odrzańskie, Nowa Karczma, Janówek i Rędzin.
  • godz. 8.22 - 10.30 (przewidywane zakończenie) trwająca awaria Wrocław, ul. Maślicka, Pilczycka, Królewiecka, Drzymały.

Jakie są przyczyny wyłączenia prądu?

Przyczyn planowanego wyłączenia prądu lub awarii we Wrocławiu może być kilka. Najczęstszymi są:

  • awarie sieci energetycznej, których przyczyną może być burza, silne wiatry, opady śniegu, deszczu, a nawet kradzież sieci lub zerwanie jej przez drzewo,
  • awarie w obszarze instalacji domowej,
  • prace nad siecią energetyczną (modernizacja, remont, konserwacja).

Czasami zdarza się, że ominie się termin opłaty za prąd, dlatego warto pamiętać, że to także częsta przyczyna tymczasowego zaniku energii elektrycznej. Wtedy najlepiej jak najszybciej uregulować dług, a także wysłać wiadomość poprzez formularz kontaktowy dowód wpłatę dostawcy prądu.

Brak prądu w mieszkaniu – co zrobić?

Jeżeli przerwa w dostawie prądu nie była planowana (przerwy w dostawach można sprawdzić na stronie dostawców), w pierwszej kolejności warto na własną rękę sprawdzić, jakie może być źródło problemu. Jeżeli podejrzewasz, że prądu zabrakło wyłącznie w twoim mieszkaniu, sprawdź bezpieczniki. Zobacz również, czy awaria prądu obejmuje klatkę schodową – jeśli tak, koniecznie skontaktuj się z administracją budynku. Gdy prądu nie będzie także w sąsiednich domach lub na ulicy, zadzwoń na pogotowie energetyczne pod numer 991 (dostęp całodobowy i bezpłatny)

Jak długo mogą trwać awarie prądu we Wrocławiu?

Planowana przerwa w dostawie prądu trwa zazwyczaj do 16 godzin, natomiast z reguły jest to tylko kilka godzin. Inna sprawa z nieplanowanymi awariami prądu – zazwyczaj nie przekraczają one 24 godzin. Katastrofalne awarie prądu we Wrocławiu trwają już więcej niż 24 godziny, są to jednak niezwykle rzadkie przypadki. Dostawca prądu Tauron szacuje, że w ciągu roku planowanych przerw jest ok. 35 godzin, natomiast nieplanowanych awarii – 48 godzin. Warto pamiętać, że jeżeli dostawca przekroczy czas trwania przerwy w dostarczaniu energii, klientowi po złożeniu wniosku, mogą przysługiwać bonifikaty. 

Jak przygotować się do ewentualnych awarii prądu?

Do zapowiedzianych awarii prądu we Wrocławiu można się przygotować, ale nie będziemy mieć wpływu na sytuacje losowe związane z tymczasowym zanikiem prądu. Warto być na takie ewentualności zawsze przygotowanym. Koniecznie zakup świece, zapalniczki/zapałki, latarki, a także zapas baterii. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl