3. Komunikaty i ostrzeżenia
  4. Przywrócono przejazd na trasie kolejowej Wrocław – Poznań

Przywrócono przejazd Wrocław – Poznań po uszkodzeniu sieci trakcyjnej

Komunikat PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., piątek, 10 sierpnia, godz. 6:30

O godz. 5.25 po jednym torze przywrócono bezpośredni przejazd pociągów kursujących na trasie Wrocław – Rawicz i dalej do Poznania. Służby techniczne naprawiły sieć trakcyjną nad jednym torem. W nocy trzy lokomotywy spalinowe przeciągały pociągi na odcinku Wrocław Osobowice – Oborniki Śląskie. Niektóre pociągi międzyregionalne były kierowane zmienioną trasą za pociągi regionalne była autobusowa komunikacja zastępcza. Teraz pociągi przejeżdżają bezpośrednio, jednak mogą być kilkunastominutowe zmiany względem rozkładu jazdy, ze względu na dostępny tylko jeden z dwóch torów.

Nadal pracują pociągi do naprawy sieci na drugim torze. Zakończenie prac przewidywane jest dziś ok godz. 14. Pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o  sytuacji na trasie Wrocław - Poznań.

Zmiany w komunikacji na linii kolejowej Wrocław – Leszno – Poznań, wynikają ze zdarzenia na odcinku Pęgów – Oborniki Śląskie, którędy jeżdżą pociągi do Wrocławia i Poznania . Wczoraj około godziny 14:00 nieostrożny kierowca samochodu ciężarowego z dźwigiem wjechał na przejazd kolejowo-drogowy i zerwał sieć trakcyjną nad torami.