wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Awanse dla żołnierzy z okazji Święta Niepodległości. Pokaz sprzętu wojskowego na Rynku
Na zdjęciu mężczyzna pozuje z granatnikiem na ramieniu podczas pikniku wojskowego www.wroclaw.pl
Na zdjęciu mężczyzna pozuje z granatnikiem na ramieniu podczas pikniku wojskowego

Awanse na wyższe stopnie wojskowe i przyznanie odznaczeń to tradycyjna część obchodów Święta Niepodległości. Z tej okazji na Rynku we Wrocławiu zorganizowano podniosłą uroczystość. Wydarzeniu towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego, pojazdów, wyposażenia sapera oraz punkt sprzedaży Agencji Mienia Wojskowego.

Reklama

Awanse w Wojsku Polskim to żelazna tradycja związana z obchodami Święta Niepodległości. Żołnierze wrocławskiego garnizonu, jednostek specjalistycznych oraz podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych świętowali około południa na Rynku.

Odznaczenia, awanse i pokaz karabinów

Uroczysty apel zebrał na placu Gołębim sporą widownię. Jeszcze tłoczniej było po południowej części Rynku. Stanęły tu wozy bojowe, wojskowe karetki i pojazdy specjalistyczne. Można było do nich wejść, usiąść za kierownicą.

Duże zainteresowanie wzbudzały stanowiska ze specjalistycznym sprzętem. Duzi i mali wrocławianie z zaciekawieniem oglądali karabiny i granatniki (wielu kazało sobie robić zdjęcia w kamizelkach kuloodpornych albo z bronią), łaziki wykorzystywane przez saperów.

Galeria zdjęć

- Za moich czasów kurtki były grubsze i miały kołnierze z misia – wspominał 60-latek, przyglądając się kurtce na stoisku Agencji Mienia Wojskowego. Piknik w Rynku to jedna z kilku okazji w roku, kiedy można kupić odzież i drobny sprzęt (latarki, menażki) z wyposażenia armii.

Piknik potrwa w piątek, 11 listopada, do godz. 14.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl