wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Pędził ponad 200 km/h AOW. Tłumaczył, że śpieszy się z dzieckiem na basen. Dostał 2500 zł mandatu
Kadr z nagrania z radiowozu, na którym widać jasny samochód jadący środkowym pasem obwodnicy. Na kadrze widać także wynik pomiaru prędkości – 204,5 km/h. KMP we Wrocławiu
Kadr z nagrania z radiowozu, na którym widać jasny samochód jadący środkowym pasem obwodnicy. Na kadrze widać także wynik pomiaru prędkości – 204,5 km/h.

Kierowca volkswagena wykręcił na AOW 204 km/h z córką na pokładzie. Tłumaczył się, że śpieszył się na basen. Dostał mandat na 2,5 tys. zł i kilkanaście punktów.

Reklama

Za kierownicą volkswagena siedział 40-letni mężczyzna. Jechał środkowym pasem AOW, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. On tymczasem rozpędził auto do 204,5 km/h. Zatrzymali go policjanci z drogówki (grupa SPEED), którzy patrolowali obwodnicę.

— Funkcjonariusze wykonali pomiar prędkości i natychmiast przerwali tę brawurową jazdę. Kiedy zapytali kierowcę, gdzie się tak spieszy, ten powiedział, że z córką na basen — przekazuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kara? 2500 zł mandatu i 15 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych wciąż jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Apelują o ostrożność. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl