wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. „Aniołkowe Granie”. Finał wyjątkowej akcji w Teatrze Muzycznym Capitol [ZDJĘCIA]

Uroczysty koncert w Teatrze Muzycznym Capitol, z udziałem rodzin zastępczych, koordynatorów szkolnych i przedszkolnych wolontariatów, był symbolicznym finałem projektu „Aniołkowe Granie”. Celem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych.

Reklama

„Aniołkowe Granie” trwa już 20 lat

Uroczystość zaczęła się, jakżeby inaczej, od wejścia aniołków, czyli dzieciaków, bo to one były głównymi bohaterami koncertu i to dla ich dobra czynione są wysiłki organizatorów programu „Aniołkowe Granie”, który we Wrocławiu i w całej Polsce jest realizowany już od 20 lat! W tym czasie udało się spełnić marzenia 2,5 tysiąca dzieci! 

Charytatywna akcja zachwyca i gromadzi nowych entuzjastów – szkoły i przedszkola. We Wrocławiu jest ich już 50, w całej Polsce ponad 150. Prezenty spełniające marzenia bywają różne – czasem to bluza, czasem sztaluga do malowania. – Tworzymy ciepło świąt dla najbardziej potrzebujących dzieci – podkreślają zgodnie organizatorzy.

Inicjatorkami „Aniołkowego Grania” są Katarzyna Głowik-Jamróz (pedagog, nauczyciel, od 2002 roku  dyrektorka Przedszkola nr 56 „Niezapominajka”), Jolanta Hejda-Pawlak (nauczycielka z ponad trzydziestoletnim stażem pracy w zawodzie, od 2001 dyrektorka Przedszkola Nr 31 im J. Porazińskiej) i Sylwester Pajęcki (dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania). 

Dzięki programowi Aniołkowe Granie dzieciaki pozbawione rodzin biologicznych mają ciepło innych. A staramy się dorzucać do pieca, aby ciepełko rozlewało się po całej Polsce. Warto dodać, że to jedyna taka znana akcja, która dotyczy pieczy zastępczej.
Sylwester Pajęcki, jeden z inicjatorów Aniołkowego Grania
   

Medale Merito de Wratislavia dla twórców „Aniołkowego Grania”

Prezydent Jacek Sutryk, wręczając trojgu inicjatorów „Aniołkowego Grania” pamiątkowe medale Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia, podkreślał, że projekt ma cechy kochanego Wrocławia – ważne są w nim wspólnotowość, solidarność, możliwość troszczenia się o siebie nawzajem. 

– Mamy kapitał pomagania, ale potrzebne są osoby, które zapalą lont – tak prezydent mówił o Katarzynie Głowik-Jamróz, Jolancie Hejdzie-Pawlak i Sylwestrze Pajęckim. 

Podczas koncertu dla gości wystąpiły m.in. wokalistki z formacji Girls On Fire oraz pracownicy, opiekunowie i podopieczni Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania we Wrocławiu. 

Na scenę poproszono także rodziców zastępczych, zaś prezydent wręczył im specjalne wyróżnienia, podziękowania i aniołkowe statuetki. – Jest tu z nami aż 5 rodzin, które od ponad 20 lat tworzą zastępcze rodziny dla dzieci. To niezwykły wysiłek – zwrócił uwagę prezydent Jacek Sutryk. 

Wyróżnienia otrzymali również przyjaciele akcji, którzy wspierają instytucje pomocą. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl