wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Finał akcji Aniołkowe Granie

Aniołkowe Granie to zapoczątkowany przed czternastoma laty we Wrocławiu ogólnopolski projekt edukacyjny, którego celem jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego. Tegoroczny finał akcji odbył się aż w 24 miastach w Polsce. We Wrocławiu podsumowaniem był charytatywny koncert w Teatrze Lalek.

Reklama

Koncert dla dzieci z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowia opiekuńczego odbył się w poniedziałek, 29 stycznia we Wrocławskim Teatrze Lalek przy pl. Teatralnym 4. Wystąpiły na nim przedszkolaki i dzieci z wrocławskich domów kultury.

– Forma koncertu jest opracowana w taki sposób, by przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w rodzinnych domach dziecka, czy w pogotowiu rodzinnym – podkreśla Jolanta Hejda, dyrektor Przedszkola nr 31 we Wrocławiu.

Zwieńczenie całorocznej akcji

– W większości placówek edukacyjnych we Wrocławiu kształcimy dzieci objęte pieczą zastępczą. Przez Aniołkowe Granie chcemy podkreślić, że są to normalne dzieciaki, których sytuacja życiowa spowodowała, że niektóre z nich znalazły się w trochę innym środowisku, niż najbliższa rodzina – mówi Sylwester Pajęcki, dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, które od wielu lat jest partnerem akcji.

Podczas koncertu darczyńcy przekazali symboliczne paczki, a w ramach podziękowań dostali okolicznościowe aniołki. – Koncert jest z jednej strony atrakcyjną formą propagowania idei pieczy zastępczej, a z drugiej uhonorowaniem osób, które na co dzień się tym zajmują – dodaje Jolanta Hejda.

Koncert wieńczący prowadzoną przez cały rok akcję zorganizowany został przez Przedszkole nr 31 im. J. Porazińskiej, Przedszkole nr 56 „Niezapominajka” oraz Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania. Patronat nad wydarzeniem sprawowali Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Aniołkowe Granie jak Światełko do nieba - w całej Polsce

– Czternaście lat temu postanowiłyśmy połączyć ideę rodzicielstwa zastępczego i wrocławskiej edukacji, tak by te działania były wspólne i dedykowane dzieciom znajdującym się w pieczy zastępczej. Z roku na rok przybywa nam partnerów i odbiorców oraz chętnych do występu czy przygotowywania paczek dla dzieci – informuje Katarzyna Głowik-Jamróz, dyrektor Przedszkola nr 56 „Niezapominajka”.

W stworzony przed kilkunastoma laty we Wrocławiu projekt włączyły się w tym roku placówki z aż dwudziestu czterech polskich miast, w tym m.in. z Warszawy, Łodzi, Poznania, Szczecina, Zielonej Góry, czy Wejherowa. – Idea jest taka, żeby w styczniu w całej Polsce odbywały się koncerty finałowe z udziałem dzieci z przedszkoli, szkół i tych, które są w pieczy zastępczej – dodaje Katarzyna Głowik-Jamróz.

Marzenie organizatorów o tym, by Aniołkowe Granie odbywało się jednocześnie w wielu miastach Polski, jak Światełko do nieba, zaczyna się spełniać – już w ubiegłym roku w projekt włączyły się placówki z 7 polskich miast.

Więcej o projekcie Aniołkowe Granie znajdziecie tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama