4. Akcja zima we Wrocławiu po nocnych opadach śniegu. Zobacz zdjęcia
Pługośnieżarka odśnieżająca drogi Grzegorz Rajter
Pługośnieżarka odśnieżająca drogi

Wrocław biały, drogi czarne. Aby tak było, aż 56 pługosypiarek jeździ po Wrocławiu już od 5.30. Odśnieżają i sypią sól, aby na jezdni nie było ślisko. Ale drogi wewnętrzne i chodniki przed domem wrocławianie muszą odśnieżyć już we własnym zakresie.

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Od wczoraj pada śnieg i zgodnie z prognozami będzie padało całą sobotę. To wszystkim utrudnia poruszanie się po mieście, zwłaszcza przy wzmożonym ruchu samochodowym.

Jak informuje spółka Ekosystem, pługosypiarki od wczesnych porannych godzin odśnieżają już miasto. To prawie 56 pojazdów. Przed godz. 11.00 zjeżdżają do bazy, aby zatankować i uzupełnić sól w pługosypiarkach. Potem ponownie wyjadą na drogi.

Co odśnieża Wrocław

Odśnieżane są m.in.

• drogi krajowe nr 5 i nr 94,
  • drogi wojewódzkie,
  • drogi powiatowe,
  • drogi gminne, po których jeździ komunikacja zbiorowa oraz prowadzą do ważnych obiektów użyteczności publicznej.

Akcją zima objęte są również niektóre ścieżki pieszo-rowerowe, parkingi i przystanki komunikacji miejskiej.

Zobacz zdjęcia z porannej akcji zima:

Gdzie trzeba odśnieżyć samemu

Za odśnieżanie dróg i chodników wewnętrznych, osiedlowych i zakładowych odpowiedzialni są zarządcy i właściciele terenu.

I niestety za usuwanie śniegu na chodnikach odpowiedzialny są właściciele przyległych nieruchomości. Oni też powinni dbać, aby na chodnikach nie było ślisko.