wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Akcja „Pies w szkole” – do mopsa Dropsa dołączyła Aiko
na zdjęciu Aiko podczas zajęć w szkole fot. materiały prywatne
na zdjęciu Aiko podczas zajęć w szkole

W ramach pilotażowego projektu „Pies w szkole” do uczniów SP nr 84 przy ul. Górnickiego we Wrocławiu dołączył drugi pies – Aiko. Ten roczny maltańczyk sprawia, że dzieci nie mogą doczekać się piątku.

Reklama

Akcja „Pies w szkole”. Do mopsa Dropsa dołączyła Aiko

Aiko jest rocznym maltańczykiem, który kocha dzieci. Do szkoły przychodzi ze swoją właścicielką, Panią Sylwią, najczęściej w piątki. Jest bardzo mądry i reaguje na wszystkie polecenia: podaje łapki, przybija piątkę, a nawet przynosi dokładnie tę zabawkę, o którą się poprosi.

Piesek przychodzi na lekcje po to, by dzieci mogły z nim pobyć, pogłaskać, otworzyć się. Zauważyłam, że jego obecność daje pozytywny oddźwięk szczególnie tych, które są nieśmiałe, zamknięte w sobie i wycofane. Przy piesku otwierają się, pokazują swoje emocje, przytulają go.
Sylwia Kutrzuba, nauczycielka i właścicielka Aiko

Jak obecność psów wpływa na uczniów

Projekt „Pies w szkole” organizowany jest we współpracy z Urzędem Miejskim Centrum Przyjaznych Relacji Ludzie-Zwierzęta, Biuro Wrocław bez Barier.

Obecność psów w szkole powoduje, że dzieci odczuwają znacznie niższe napięcie i są mniej agresywne. Wzrastają ich kompetencje społeczne. Mają korzystniejsze nastawienie do szkoły. W końcowym efekcie poprawiają się także ich wyniki w nauce.
Barbara Borzymowska, rzecznik ds. zwierząt, Biuro Wrocław Bez Barier

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl