wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ruszyła Akademia Przyjaciół Wody – tym razem online

Można już zgłaszać się do drugiej edycji Akademii Przyjaciół Wody. Projekt MPWiK skierowany jest do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych. Edukuje, bawi i promuje proekologiczne postawy młodych wrocławian.

Reklama

Akademia online

Akademia Przyjaciół Wody, przygotowana na rok szkolny 2020/2021, została zaplanowana wyłącznie online. 

– Akademia Przyjaciół Wody w przestrzeni wirtualnej umożliwi korzystanie z naszych materiałów wszystkim wrocławskim przedszkolom. Liczymy też na to, że im więcej dzieci weźmie udział w przygotowanych przez nas zajęciach, tym wszystkim nam będzie żyło się lepiej. Angażujmy się w troskę o środowisko naturalne, bo to jedna z ważniejszych inwestycji w życiu – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK we Wrocławiu. – W zeszłym roku zainteresowanie projektem było ogromne – dodaje.

Uczestnicy I edycji Akademii Przyjaciół Wody, źródło: MPWiK

Co znajdziemy w Akademii?

Program Akademii Przyjaciół Wody MPWiK Wrocław obejmuje 10 bloków tematycznych, po jednym na każdy miesiąc nauki. „Woda źródłem życia”, „Człowiek i woda”, „Stany skupienia wody”, „Skąd się bierze i po co nam deszcz?”, „Woda i przyroda” – to przykłady zagadnień poruszanych przez MPWiK w materiałach edukacyjnych.

W pakietach tematycznych nauczyciele znajdą m.in.: filmy, animacje, kolorowanki, książeczki edukacyjne, a przede wszystkim autorskie konspekty zajęć opracowane pod czujnym okiem ekspertów z wrocławskich wodociągów. Materiały są dostosowane do wieku odbiorców – z nastawieniem na przedszkolaków, ale doskonale sprawdzą się również w pierwszych klasach szkół podstawowych.

Błękitka i Groblik

„Studentów” Akademii Przyjaciół Wody po ważnych tematach dotyczących środowiska naturalnego poprowadzą Strażnicy Wody – Błękitka i Groblik. To bohaterowie wielu ciekawych historii, którzy na co dzień zmagają się ze Zbójem Wodopojem i Potworem Zatorem. MPWiK Wrocław powołało ich do życia, by dotrzeć z edukacją ekologiczną do najmłodszych mieszkańców miasta.

Losy Błękitki i Groblika można również poznać, korzystając z portalu internetowego www.mpwikdzieciom.pl, pełnego ciekawostek ekologicznych oraz gier edukacyjnych i animacji. 

Jak dołączyć? 

Akademia Przyjaciół Wody to atrakcyjne rozwiązanie, które łączy i angażuje całe pokolenia. Wszyscy zamieszkujemy tę planeti powinniśmy utrzymywać ją w jak najlepszej kondycji. Dlatego MPWiK zaprasza dyrekcję oraz nauczycieli wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych, by korzystali z materiałów przygotowanych na stronie internetowej wrocławskich wodociągów.

– Serdecznie zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego, w którym prosimy wpisać jedynie nazwę placówki oraz adres mailowy. Będziemy kontaktować się ze zgłoszonymi instytucjami, zapraszać do udziału w ciekawych konkursach i zapewniać dodatkowe filmy czy materiały graficzna, takie jak np. certyfikaty ukończenia tegorocznej Akademii, które będzie można wręczyć dzieciom na koniec roku czy chociażby plakaty świadczące o przyłączeniu się do projektu – podkreśla Estera Zuzel, kierownik projektu w MPWiK.

Jak do tej pory wszystkie przedszkola, które realizowały program Akademii w ubiegłym roku, zadeklarowały chęć kontynuowania współpracy z MPWiK.

Pakiety edukacyjne dostępne są na www.mpwik.wroc.pl – w zakładce Akademia Przyjaciół Wody.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama