3. 75 lat powojennego Wrocławia
  4. 75 lat powojennego Wrocławia – Zakład Narodowy im. Ossolińskich

W 2020 roku obchodzimy 75-lecie powojennego Wrocławia – w  tym okresie historii stolicy Dolnego Śląska swój udział ma również Zakład Narodowy im. Ossolińskich, dziś bezdyskusyjnie jeden z symboli miasta.

Obchodzona rocznica jest więc okazją, aby przypomnieć, jak wyglądały początki Ossolineum w zrujnowanym Wrocławiu, jak dzięki władzom miasta rozwijały się kolekcje  ZNiO, które ze zbiorów wiążą się z przedwojenną historią Wrocławia, a które z jego współczesnymi dziejami.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, na której sukcesywnie będziemy zamieszczać materiały związane z obecnością Ossolineum w najnowszej historii Wrocławia.