3. 75 lat powojennego Wrocławia
  4. Tak świętujemy – harmonogram wydarzeń

Świętowanie zaplanowano na cały miesiąc. W programie są m.in. wykłady historyczne, codzienne wirtualne spacery po Wrocławiu, czy Wirtualna Noc Muzeów.

Wykłady - Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”

Od 1 do 22 maja, od poniedziałku do piątku, wykłady online udostępniane na naszej stronie.

Harmonogram wykładów dostępny jest tutaj.

Zwiedzaj Wrocław! Wirtualne spacery z przewodnikiem po Wrocławiu

Wirtualne spacery z przewodnikiem to doskonała okazja na poznanie najciekawszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska.

Spacery odbywają się w od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty i niedziele o o godz. 11.00. Poniedziałki to oprowadzania w obcych językach (angielski, niemiecki, ukraiński), soboty są rodzinno-edukacyjne dla dzieci.

Więcej o spacerach tutaj

Gra krasnalowa online

7-13 maja

Zapraszamy do wyjątkowego projektu, jakiego jeszcze nie było… Gra miejska, tylko że on-line. Zwiedzaj z nami piękne zakątki Wrocławia i rozwiązuj kolejne zadania.

W roli głównej: wrocławskie krasnoludki!

Więcej o grze

Wirtualna Noc Muzeów

W weekend od 15 do 17 maja od 20:00 do północy, o każdej pełnej godzinie, wejdziemy online na pół godziny do jednego z 15 wybranych obiektów.

Więcej czytaj tutaj.

„Filmowy Wrocław - 75/110”

25-30 maja

Wspólny projekt DCF i Urzędu Miasta, mający na celu spopularyzowanie filmowej historii miasta oraz twórczości artystów związanych ze stolicą Dolnego Śląska.

Na projekt składają się: prezentacje dotyczące wybranych twórców (m.in. S. Chęciński, S. Lenartowicz, W. Krzystek) oraz wirtualne spacery filmowe.

Ponadto

Liczne artykuły historyczne, wybór fragmentów jubileuszowych wydawnictw „Kalendarz Wrocławski” i „Niewolnicy w Bresalu, wolni we Wrocławiu”, wywiady i wiele wiele więcej!