4. 60 nowych miejsc pracy

W czwartek, 25 kwietnia, we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 21A rozpoczął działalność oddział firmy Prudential, jednego z największych ubezpieczycieli na świecie. To już trzecia placówka otwarta w Polsce przez firmę, która 2 miesiące temu, po ponad 70 latach wróciła na polski rynek.

Odział otwarty we Wrocławiu jest już trzecim, jaki brytyjski ubezpieczyciel otworzył w Polsce od momentu powrotu na polski rynek w lutym tego roku. Pierwsza placówka powstała w Warszawie, druga w Katowicach. W planach firmy jest otwarcie 10 oddziałów w tym roku, m.in. w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Bydgoszczy, Lublinie i Szczecinie. Co więcej do 2015 roku Prudential planuje zainwestować w całym kraju ponad 150 mln zł i stworzyć jeszcze ok. 1000 nowych miejsc pracy w 25-30 oddziałach.

W placówce we Wrocławiu już na starcie będzie pracowało ok. 20 konsultantów ds. planowania finansowego. Liczba ta zwiększy się w najbliższym czasie, gdyż rozbudowany cykl szkoleń i treningów kończy kolejnych kilkunastu. Do końca roku w oddziale przy ulicy Legnickiej 21A we Wrocławiu klientów będzie obsługiwało ok. 60 konsultantów specjalizujących się w dziedzinie ubezpieczeń.

Konsultanci Prudential to marka sama w sobie. Obecnie oprócz Polski działamy w Wielkiej Brytanii, Azji oraz Ameryce Północnej i w każdym z tych regionów dużo uwagi poświęcamy utrzymaniu wysokiego poziomu obsługi klienta. Dlatego też z należytą starannością przygotowywaliśmy się do rozpoczęcia sprzedaży naszych produktów na terenie województwa dolnośląskiego. Do naszego grona dołączyły osoby wyjątkowe, rozumiejące potrzeby ubezpieczeniowe mieszkańców regionu i aktywnie zaangażowane w propagowanie idei ubezpieczeń na życie w naszym kraju – mówi Robert Zagata, Dyrektor Sprzedaży Agencyjnej Prudential w Polsce.

Flagowym produktem Prudential jest unikalne na polskim rynku ubezpieczenia na życie – Premiopolisa, polisa zakładająca jednocześnie indywidualną ochronę oraz możliwość wzrostu kapitału bądź gwarancję zwrotu składek. Jak wynika z przeprowadzonych badań zainteresowanych Premiopolisą byłoby 6 na 10 potencjalnych klientów firmy.

Odział we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 21A będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 a szczegółowe informacje o firmie, produktach i oddziale można znaleźć na www.prudential.pl.