3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Uwaga rodzice i uczniowie! 26 maja rusza drugi etap rekrutacji do wrocławskich szkół podstawowych
Uczniowie w klasie / zdjęcie ilustracyjne www.wroclaw.pl
Uczniowie w klasie / zdjęcie ilustracyjne

W drugim etapie rekrutacji biorą udział rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do pozaobwodowej szkoły podstawowej – pod warunkiem, że w danej placówce będą jeszcze wolne miejsca. Podobnie jak w I etapie nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń. Liczy się wyłącznie liczba zgromadzonych przez kandydata punktów. Przypominamy najważniejsze informacje.

Procedury i kryteria, jak w I etapie rekrutacji

Rekrutacja do publicznych szkół podstawowych we Wrocławiu prowadzona jest w pełni elektronicznie. Rodzice mogą bez wychodzenia z domu złożyć wnioski rekrutacyjne do wybranych placówek. Niezbędne do jest posiadanie jednak aktywnego profilu zaufanego lub e-PUAP-u. W innym wypadku dokument będzie trzeba złożyć osobiście w placówce.

W drugim etapie należy wskazać maks. trzy szkoły, z czego ostatnią musi być szkoła tzw. obwodowa, gdzie dziecko ma zagwarantowane miejsce.
Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM Wrocławia

– Składać wnioski w formie elektronicznej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów można do 30 maja – dodaje.

Nowa szkoła w systemie

W rekrutacji uzupełniającej do systemu zostanie włączona Publiczna Szkoła Podstawowa Specto przy ul. Lubelskiej 95A we Wrocławiu. Placówka ta może być alternatywą dla osób, które myślały wcześniej np. o rekrutacji do szkół przy ul. Suwalskiej oraz Karpnickiej.

Więcej szczegółów można przeczytać na stronie szkoły.

Więcej punktów z Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX

Przypominamy, że aktywując Status MAX w programie Nasz Wrocław można uzyskać dodatkowe punkty w tegorocznej rekrutacji do wrocławskich szkół podstawowych (pozaobwodowych). Miasto chce w ten sposób premiować rodziców, którzy płacą podatki we Wrocławiu i są zameldowani na stałe w naszym mieście. Dziecko rodzica, który posiada aktywny Status Nasz Wrocław MAX, uzyska dodatkowo 90 pkt. do szkół podstawowych (pozaobwodowych).

Wychodzimy naprzeciw rodzicom, którzy faktycznie uczestniczą w kosztach utrzymania miasta. Tzn. rozliczają podatek PIT we Wrocławiu oraz planują u nas zostać na dłużej, o czym świadczy zameldowanie na stałe.
podkreśla Marcin Miedziński

Po liczbie osób na stałe zameldowanych w mieście można m.in. jeszcze precyzyjniej oszacować niezbędną liczbę miejsc w placówkach oświatowych na terenie danego osiedla. Tak samo jest w przypadku planowanych inwestycji czy opracowywania optymalnej częstotliwości kursowania komunikacji miejskiej na danym obszarze.

Więcej informacji można przeczytać w naszym poprzednim artykule.