wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

2 sierpnia: Rusza 39. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę

Piesza Pielgrzymka Wrocławska

Piesza pielgrzymka z Wrocławia do Częstochowy rozpocznie się w piątek, 2 sierpnia mszą w katedrze na Ostrowie Tumskim. Kilka tysięcy pielgrzymów będzie maszerowało przez dziewięć dni

Reklama

Na modlitwę w drodze decyduje się co roku kilka tysięcy wrocławian. Pielgrzymka została zainicjowana przez ks. Stanisława Orzechowskiego (nadal jest jej przewodnikiem), legendarnego duszpasterza akademickiego, w tym roku organizowana jest jej 39. edycja. Jej hasło przewodnie brzmi: „Ożywiciel”.

Pielgrzymi w dziewięć dni przejdą ok. 230 km. Wyruszą po mszy w katedrze wrocławskiej. Będą szli m.in. przez Trzebnicę, Oleśnicę, Namysłów, Kluczbork i Blachownię. Pod mury klasztoru na Jasnej Górze dojdą 10 sierpnia, ok. godz. 9-10.

Większość uczestników wędrówki nocuje w namiotach (na kwaterach śpią osoby chore i starsze). Pielgrzymi podzieleni są na kilkusetosobowe grupy. Nad ich bezpieczeństwem czuwa doświadczony zespół lekarzy, sanitariuszy i porządkowych.

Codziennie uczestniczą w mszy świętej, a w drodze odmawiają godzinki, różaniec, w programie są także wykłady głoszone przez duchownych i specjalistów różnych dziedzin, dotyczące życia duchowego, społecznego, rodzinnego.

Do pielgrzymki można dołączyć także w jej trakcie.

Wrocławskie Radio Rodzina (92 FM) planuje codzienne relacje o godz. 13.05 i 20.30.

Więcej informacji o 39. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama