4. Na spacer po medal. Ruszamy w miasto 11 listopada

Weź udział w edycji patriotycznej WrocWalk Marathon 2021 i odkrywaj Wrocław – miasto spotkań. Nie czekaj, zapisz się czym prędzej, żeby zdobyć medal! Do wyboru są trzy różne trasy: Wrocławskie Muzea i Kościoły, Trasa Sportowa oraz Trasa Rodzinna. Nie zabraknie też inscenizacji historycznych.

Miasto Wrocław przygotowało specjalne wydarzenie z okazji Dnia Niepodległości. To WrocWalk Marathon, czyli „Spacer na medal”. Uczestnicy po wcześniejszym zapisaniu się i uiszczeniu opłaty startowej (20 zł) odbierają mapę z punktami do odwiedzenia.

WrocWalk Marathon 2021

W plenerze / Dla wszystkich / Dla dzieci / Biegi i maratony
Termin 11 listopada 2021 od 00:01 do 23:58

Zobacz

11 listopada wyruszają w wybraną przez siebie trasę i zbierają pieczątki w zaznaczonych na mapie miejscach. Mogą też zwiedzać wnętrza danych obiektów i korzystać z atrakcji dodatkowych, a po zebraniu kompletu stempli, odebrać na mecie medal z wizerunkiem Orła Białego, używanego w dwudziestoleciu międzywojennym. Czas pokonania trasy nie jest istotny, liczy się sam udział w obchodach.

Święto Niepodległości we Wrocławiu 2021

Termin od 10 listopada 2021 do 12 listopada 2021

WrocWalk Marathon 2021: Trasa rodzinna

Punkty na tej trasie znajdują się w niewielkich odległościach od siebie, ale zapewniają rozrywkę dla najmłodszych. Każdy chętny może zatem przekonać się na własnej skórze, na czym polega idea spaceru.

Czytaj też: Spacer w biało-czerwonych barwach. Dodatkowe pakiety startowe na WrocWalk Marathon 2021

WrocWalk marathon 2021 trasa rodzinna

Zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 11, a na metę trzeba dotrzeć do godz. 17. Miejsca na mapie do odkrycia to: Wieża Matematyczna, pl. Solny, Opera Wrocławska, Narodowe Forum Muzyki, Muzeum Teatru, Pomnik Bolesława Chrobrego, Teatr Muzyczny Capitol, Wyspa Słodowa, Muzeum Pana Tadeusza, Stary Ratusz.

Rodzina Statkiewiczów z Sępolna

fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Rodzina Statkiewiczów z Sępolna uczci Dzień Niepodległości udziałem w spacerze WrocWalk Marathon 2021. – Mamy chrapkę na medale –uśmiecha się Kajetan Statkiewicz. W jego drużynie znajdą się: żona Ola, 7-letni syn Gabryś, 4-letnia córka Maja i 2-letni syn Janek. – Jak co roku, zawieszamy flagę na balkonie. Weźmiemy też udział w ognisku niepodległościowym organizowanym przez Wrocławski Klub Ojca – opowiada głowa rodziny.

WrocWalk Marathon 2021: Zwiedzaj Wrocław

Pozostałe dwie trasy to Wrocławskie Muzea i Kościoły oraz Trasa Sportowa. W ramach pierwszej, uczestnicy odwiedzą m.in. Muzeum Pana Tadeusza, Pałac Królewski, Arsenał Miejski, Wieżę Matematyczną, katedrę grekokatolicką św. Wincentego i św. Jakuba, klasztor bonifratrów czy kościół Opatrzności Bożej.

11 listopada – co będzie otwarte?

Dla wszystkich / Spacery i wycieczki / Eventy / Dla dzieci
Termin 11 listopada 2021 od 08:00 do 22:00

Zobacz

Druga trasa – najdłuższa – ma swoje punkty głównie we wrocławskich parkach i wśród terenów zielonych, np. w parku Grabiszyńskim, Południowym, Szczytnickim, na Wyspie Słodowej czy na Stadionie Olimpijskim. W tych miejscach na uczestników będą czekać atrakcje sportowe (związane m.in. ze speedwayem, lakrosem, futbolem amerykańskim czy bulami).

11 listopada we Wrocławiu: Inscenizacje historyczne

Organizatorzy przygotowali także atrakcje dodatkowe – dostępne bez opłaconego pakietu startowego. Będą to patriotyczne inscenizacje historyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Odra-Niemen i wystawy oraz akcje edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej. Do dyspozycji uczestników będą też stoiska partnerów prezentujących swoje codzienne działania we Wrocławiu, to np.: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Strefa Kultury Wrocław, Ekosystem sp. z o.o., Bank Żywności, Departament Zrównoważonego Rozwoju czy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Miejsca z atrakcjami dodatkowymi również zaznaczono na mapce.

Medal WroclaWalk Maratohon 2021

Poznaj różne odcienie patriotyzmu

– Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Wrocławia – zarówno mieszkających w stolicy Dolnego Śląska od lat, jak i nowo przybyłych, do jeszcze lepszego poznania naszego wspólnego Miasta Spotkań – zachęca Wojciech Gęstwa, dyrektor WrocWalk Marathon. – Poza tym, pokazujemy, że patriotyzm ma bardzo różne odcienie: od wspominania wydarzeń historycznych dzięki inscenizacjom i wystawom, przez działania proekologiczne i dbanie o lokalne środowisko naturalne, aż po reprezentowanie swojej małej ojczyzny w rozgrywkach sportowych i doskonalenie swojej formy fizycznej. Choć niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, takie małe działania to także element patriotyzmu, który jest najważniejszym pojęciem, z którym należy zaznajomić uczestników każdej z form świętowania naszego najdonioślejszego święta narodowego – wyjaśnia Gęstwa.