Budowa przejścia dla pieszych przy Arkadach. Zmiany dla kierowców

Od soboty (19 czerwca) rusza kolejny etap prac przy budowie przejścia dla pieszych oraz przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Swobodnej. Kierowcy pojadą m.in. po nowej jezdni.

  • Prace związane z powstaniem przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego na ul. Powstańców Śląskich /fot. Wrocławskie Inwestycje

    Prace związane z powstaniem przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego na ul. Powstańców Śląskich /fot. Wrocławskie Inwestycje


W sobotę robotnicy wkroczą na kolejny fragment skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich i Swobodnej. Tam powstaje przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy. 

Czytaj także: Powstaje droga rowerowa wzdłuż ul. Swobodnej [ZDJĘCIA]

Od weekendu kierowcy jadący z ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Świdnickiej mogą  – z pasa do lewoskrętu – pojechać prosto. Natomiast wyłączony z ruchu zostanie prawoskręt w ul. Swobodną. Kierowcy będą mogli skręcić w prawo, z pasa do jazdy prosto.

Z kolei na jezdni w stronę Krzyków także zostanie wyłączony z ruchu skrajny prawy pas ruchu. Kierowcy będą częściowo jechać po torowisku. 

 

Wrocławskie Inwestycje przypominają, że powstaje przejazd rowerowy i przejście po południowej stronie skrzyżowania w ramach budowy drogi dla rowerów na ulicy Swobodnej.

Zakończenie prac na osi skrzyżowania planowane jest w wakacje.

– Nowa droga rowerowa, która powstanie wzdłuż ulicy Swobodnej od Powstańców Śląskich do Ślężnej, będzie dwukierunkowa. Warto też podkreślić, że trasa nie zostanie poprowadzona w jezdni, tylko w pobliżu chodnika. Powstaną również przejazdy rowerowe, których do tej pory brakowało – mówił Daniel Chojnacki, oficer rowerowy.Zgłoś uwagę