Borys Godunow w Multikinie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 18.03 do godz. 9

Mamy dla was 1 podwójne zaproszenie na transmisję "Borys Godunow" ważne w dniu 21.03 do Multikina Pasaż Grunwaldzki.

Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. Już 21 marca w Multikinie Pasaż Grunwaldzki widzowie będą mieli okazję obejrzeć na żywo operę „Borys Godunow” Modesta Musorgskiego. 

Modest Musorgski to obok Piotra Czajkowskiego czołowy kompozytor rosyjski XIX w., muzyczny wizjoner o doskonałym wyczuciu dramaturgii, a zarazem najwybitniejsza postać z kręgu twórców tzw. Potężnej Gromadki.

Jego „Borys Godunow” jest operą o szczególnym znaczeniu w historii muzyki europejskiej, a także w twórczości samego kompozytora. Jako gatunek stanowi dzieło przełomowe zarówno pod względem treści libretta, tematu, jak i formy muzycznej. Utwór jest dramatem historycznym, opisującym mechanizmy władzy w XVII-wiecznej Rosji, choć jego przesłanie - los rządzonego ludu i poczynania władzy - pozostaje uniwersalne.

Żeby wygrać bilety  trzeba do 18.03 do godz.9 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Kim był Borys Godunow?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo.Zgłoś uwagę