Boisko ze sztuczną trawą zamiast asfaltu. Ruszył remont na Szczepinie

Ruszył remont boisk asfaltowych na ul. Lubińskiej. Prace zakończą się wiosną.

  • Boiska asfaltowe zastąpi sztuczna nawierzchnia. I to pod dachem /fot. WCT Spartan

    Boiska asfaltowe zastąpi sztuczna nawierzchnia. I to pod dachem /fot. WCT Spartan


W miejscu istniejących boisk asfaltowych powstanie jedno ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych. Po remoncie boisko o wymiarach 66x32m, zostanie przykryte halą pneumatyczną.

– Boisko może zostać podzielone w tym samym czasie na trzy o wymiarach 30x20 m, co zwiększy dostępność i możliwości korzystania przez klientów – mówi Maciej Moczko ze spółki WCT Spartan zarządzającej obiektem.

Spartan dodaje, że przy remoncie konieczne będzie rozebranie starej i postawienie nowej ścianki tenisowej (10x4 m) w okolicach kortów tenisowych. Zostanie wykonana ze specjalnych materiałów żywicznych stosowanych na profesjonalnych kortach.

– Wszystko to realizowane jest po to, aby obiekt służył mieszkańcom, zyskał na atrakcyjności i funkcjonalności. Zadaszenie obiektu pozwoli uniezależnić się od pogody, przez co wydłużymy możliwość korzystania z obiektu przez wrocławian – dodaje Moczko.

Spartan podkreśla, że nadal do dyspozycji mieszkańców pozostaną: ścianka tenisowa, bieżnia lekkoatletyczna, plac zabaw, korty i hale tenisowe oraz siłownia.

Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę kwietnia. W tym czasie mogą wystąpić ograniczenia i utrudnienia w korzystaniu z obiektu. Wykonawcą jest firma DARO-BUD Firma Handlowo-Usługowa Paweł Dąbrowski.Zgłoś uwagę