„Bogowie” w Kocham Kino w Multikinie

W ramach Kocham Kino w Multikinie tym razem zobaczymy „Bogów” – kapitalną opowieść o prof. Zbigniewie Relidze i pierwszym w Polsce przeszczepie serca. Przedpremierowy pokaz już 9 października.


Ten film ma scenariusz, dialogi i pełnokrwistego bohatera – ironizowali niektórzy krytycy wskazując na to, czym film Łukasza Palkowskiego różni się od innych rodzimych produkcji.

Religę poznajemy w Warszawie. Jest tzw. młodym gniewnym, który po powrocie ze Stanów Zjednoczonych prze do przodu, budząc niechęć konserwatywnej frakcji kardiologów – pracujących rutynowo, obawiających się zmian, a nawet zabobonnych. W filmie obserwujemy jego drogę do pierwszego w Polsce przeszczepu serca i powiedzieć, że nie była to droga usłana różami jest przesadnym eufemizmem.

Łukaszowi Palkowskiemu („Rezerwat”, „39 i pół”) udało się pokazać barwną postać na tle dziejowych przemian, zaś sama historia człowieka, self-made mana pełną gębą, jest poruszająca, trzymająca w napięciu oraz wspaniale opowiedziana. Film zdobył najważniejsze nagrody: Złote Lwy, na wrześniowym Festiwalu w Gdyni
– m. in. za główną rolę Tomasza Kota, dla najlepszego filmu i za najlepszy scenariusz.

Kocham Kino w Multikinie: Bogowie, reż. Łukasz Palkowski, czas trwania: 112’.

Projekcja filmu odbędzie się w  9 października (czwartek) o  godz. 19:00 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki.

Ceny biletów: normalny: 21 zł, ulowy: 17 złZgłoś uwagę